PokerCity League: Donny Jaspers winnaar algemeen klassement, John Maas runner-up, Ben Aerts derde

Het eerste seizoen van de PokerCity League zit er wat betreft de rankingtoernooien op! Donny ‘djaspers888’ Jaspers is de grote winnaar van het algemeen klassement geworden! Hij bleef na een felle en lange strijd John ‘JakpotJohnny’ nipt voor. Ben Aerts greep op de valreep het brons door in het laatste toernooi goed genoeg te presteren om nog een plekje te stijgen. Hij won ook nog eens de maandranking van augustus! De play-offticket trofee werd gewonnen door rankingwinnaar Donny Jaspers. De play-off van de PokerCity League is vanavond (dinsdag 31 augustus) en de seizoenfinale volgt donderdag (2 september). In dit artikel kijken we uitgebreid naar de diverse eindstanden van PCL seizoen 1!

Inhoud artikel

Intro algemeen klassement

Het eerste seizoen van de PCL telde initieel vijftig toernooi, maar al snel werd er een toernooi per week toegevoegd zodat het totaal op 72 kwam. De beste vijftig resultaten per speler telden mee voor het algemeen klassement. Als je meer dan vijftig events speelde, kon je dus je minste scores verbeteren.

Donny Jaspers is de kampioen van de ranking van seizoen 1 van de PokerCity League geworden. Aan het eind van de rit had hij genoeg speling om John Maas voor te blijven, die grote delen van het seizoen aan kop ging. Ben Aerts sloeg in het laatste rankingtoernooi toe, nadat hij al een keer stuivertje gewisseld had met Barrie Pietersz in de strijd om de derde plek. Met een verschil van slechts zeven puntjes op een totaal van bijna zevenduizend, won Ben brons met bijna het kleinst mogelijke verschil. Aangezien de PokerCity League altijd 8-handed toernooien speelt, kijken wij graag naar de bovenste acht van rankings. Deze top-8 zou ook deelname aan de finale hebben verdiend, maar dat hadden ze allemaal al lang en breed bewerkstelligd.

Alle 72 uitslagen van de rankingtoernooien check je via deze link.

Eindstand algemeen klassement

Winnaar Donny ‘djaspers888’ Jaspers (1e) pakte twee titels en maar liefst twintig play-offtickets, waarmee hij in totaal op 71 gespeelde events 22 keer zichzelf in de prijzen speelde. Gekeken naar de beste vijftig resultaten van Donny, scoorde hij het hoogste puntentotaal en dus is hij de winnaar! Daarvoor krijgt Donny Jaspers een plekje in de eregalerij van de PCL en we gaan Donny een hele grote trofee brengen!

Runner-up John ‘JakpotJohnny’ Maas (2e) deed nauwelijks onder voor Donny Jaspers. John pakte één titel, achttien play-offtickets en zat aan elf finaletafels. Hij ging lange tijd aan kop van het algemeen klassement en kan trots zijn op het zilver, ook goed voor een beer van een trofee!

Ben Aerts (3e) eindigde toch wel verrassend op de derde plek, na een opmars in de laatste weken van het seizoen kreeg hij Barrie Pietersz in het vizier. In PCL #70 passeerde Ben Barrie, in PCL #71 pakte Barrie de derde plek weer terug maar in de afsluitende PCL #72 sloeg Ben alsnog toe. Met twee toernooiwinsten, een maandrankingzege, veertien play-offtickets en acht finaletafels heeft Ben een dijk van een seizoen neergezet. Ook Ben kan een trofee tegemoet zien voor zijn derde plek.

Barrie Pietersz (4e) eindigde zoals gezegd een tikkie zuur op de vierde plek en liep net het brons mis. Barrie domineerde lange tijd in de PCL en had een geweldig hoog gemiddelde. Met wat events minder gespeeld lag een een comeback in het verschiet, maar het liep niet meer zo lekker de laatste weken. Barrie streed voor wat ie waard was om de derde plek vast te houden, maar het mocht niet zo zijn. Met een toernooiwinst, een maandrankingwinst, twintig play-offtickets en tien finaletafels toch een prachtig seizoen voor ‘Biepi’.

Marinus Nijhof (5e) gaat de boeken in als de enige speler die vier toernooien won en is daarmee recordhouder. Tiara Staal en Ilja Petkovski stonden samen met Marinus op drie, maar op de valreep in PCL #71 kopte Marinus nummer vier binnen. Yifan Li (6e) haalde de meeste finaletafels van het seizoen, namelijk dertien stuks (en hij speelde 64 events). Er kwam één toernooizege uit voort voor Yifan. De favoriete positie aan tafel van Yifan vraagt u? Links van Kees Aerts natuurlijk!

Maarten ‘TheChomik’ van Delft (7e) is de enige speler in de top-8 zonder toernooizege. Hij pakte wel vijftien play-offtickets en haalde vijf finaletafels en drukte zo, zeker ook in de chat op Twitch, zijn stempel op dit eerste seizoen van de PokerCity League. Wellicht heeft de Poolse hamster zijn energie gespaard voor het winnen van de seizoensfinale!

Over stempels drukken gesproken, wat te denken van Kees Aerts (8e). Kees was de aanjager van het ontstaan van de PokerCity League, commentator bij de livestream, leverancier van de rankingdatabase en ook nog eens ambassadeur van de PCL. Kees stopt na dit seizoen als ambassadeur en commentator, want er ging toch wel heel erg veel tijd en energie in zitten. Daarover lees je meer in dit artikel. De vuisten werden gebald toen Kees op 29 april een toernooizege pakte, dat gunde iedereen ‘m! Met een zege, zestien play-offtickets en zeven finaletafels heeft Kees een prachtig seizoen neergezet, wat resulteerde in de achtste plek in het klassement. Het gezin Aerts is sowieso goed vertegenwoordigd in de hoogste gelederen, want de vrouw van Kees Jaska Kierzek eindigde op de negende plek. Vader, moeder en zoon in de top tien!

De eindstand in de top-20 van de ranking van de PokerCity League seizoen 1 is als volgt. De complete ranking bekijk je via deze link.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8882507115220
2John MaasJakpotJohnny1507046118
3Ben AertsBen Aerts2506922214
4Barrie PieterszB Pietersz11506915220
5Marinus NijhofM.Nijhof4506679210
6Yifan LiYIFAN1506623119
7Maarten van DelftTheChomiK506595115
8Kees AertsKees Aerts1506522116
9Jaska KierzekJJ Kierzek506438115
10Dick de KnikkerD de Knikker11506332212
11Joris JoosenJ. Joosen250630429
12Mitch Vulperhorstmitch161506087110
13Lou Poppelierpunter506079112
14Danielle van RaamsdonkDaniellevR506025111
15Maurice MeijerMausfct1505994215
16Alberto StegemanAlbertoS1505943113
17Jan AlemansDiscoDuck552505854214
18Yuri Oosterveenstuntpiloot150570119
19Tom de KoningKingkoning250567629
20Andre Boerandreboer2465584214

Eindstand maandranking augustus

De zesde en laatste maandranking van het seizoen werd een prooi voor Ben Aerts, die al voor het laatste toernooi behoorlijk zeker was de zege en deze kwam ook niet meer in gevaar. Zo won Ben Aerts de laatste Gouden PokerCity League Card Protector van het seizoen. Ben heeft een mooie prijzenkast bij elkaar gepokerd met twee Zilveren PCL Card Protectors, de trofee derde plek in de eindranking en dus deze maandranking zege. Chapeau! Hieronder de top-8 van augustus, de complete eindstand bekijk je via deze link.

PokerCity League Ranking - Maarten van Delft, Ben Aerts, Kees Aerts
Ben Aerts
#NaamUsernameEventsPunten
1Ben AertsBen Aerts81038
2Joost van OosterhoutJoost van O8968
3Joris JoosenJ. Joosen8968
4John SchotSchipper19588962
5Marinus NijhofM.Nijhof8958
6Adri Stijnmanhitme798956
7Donny Jaspersdjaspers8888947
8Barrie PieterszB Pietersz8912

De spelers die als maandrankingwinnaars de boeken ingaan van seizoen 1 zijn Barrie Pietersz (maart), Dick de Knikker (april), Falk Louwers (mei), Maurice Meijer (juni), Moreno Rutten (juli) en Ben Aerts (augustus).

Eindstand play-offticket trofee

We hebben het al even genoemd, maar toch nog even in een apart stukje aandacht voor de felbegeerde Play-offticket Trofee. Deze prijs werd gedurende het seizoen toegevoegd om de play-offtickets meer waarde te geven als je al geplaatst bent voor de finale. In het volgend seizoen kun je entry’s voor de finale sparen, maar dat was dit seizoen nog niet de opzet dus daarom een aparte prijs.

PokerCity League - Donny Jaspers
Donny Jaspers

Deze trofee werd in de wacht gesleept door Donny Jaspers. Hij eindigde samen met Barrie Pietersz op twintig tickets, waarna de twee toernooizeges van Donny de doorslag gaven ten opzichte van de enkele zege van Barrie. Yifan eindige in deze strijd op de derde plek met negentien play-offtickets. Hieronder wederom een top-8:

#NaamUsernamePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers88820 (+ 2 zeges)
2Barrie PieterszB Pietersz20 (+ 1 zege)
3Yifan LiYIFAN19
4John MaasJakpotJohnny18
5Kees AertsKees Aerts16
6Maarten van DelftTheChomiK15
7Jaska KierzekJJ Kierzek15
8Maurice MeijerMausfct15

Deelnames & overwinningen

Het gemiddelde aantal entry’s per toernooi was ruim 124, met 8.947 entry’s in totaal in 72 toernooien. Drie spelers schoven aan in alle toernooien en u raadt het vast al, er volgt een top-8!

#NaamEvents
1John Maas, Kees Aerts, Marinus Nijhof72
2Donny Jaspers, Jaska Kierzek71
3Alberto Stegeman, Maarten van Delft, Joris Joosen, Lou Poppelier, Eric Verhoof69
4Dick de Knikker, Jan Alemans68
5Albert de Vries66
6Mitch Vulperhorst65
7Barrie Pietersz, John Schot, Yifan Li, Marcel Schouten64
8Ben Aerts, Daniëlle van Raamsdonk63

De speler met de meeste titels was Marinus Nijhof, die vier keer de beste was (in 72 deelnames). Ilja Petkovsi (55 deelnames) en Tiara Staal (41 deelnames) volgen met drie stuks. Vervolgens is er een grote groep spelers met twee titels. Één van die spelers – Mato ‘MB69’ Bozic – won bij zijn eerste twee deelnames, een unicum. De volgende spelers (veertien in totaal) wonnen eveneens twee keer: Donny Jaspers, Ben Aerts, Joris Joosen, Jan Alemans, Tom de Koning, Andre Boer, Albert de Vries, Justin Teleng, Falk Louwers, Hugo Schijvens, Joost Vervest, Bart Jagtenberg en Toon Kraus.

Marinus Nijhof

Play-off en Finale

De finaleweek van seizoen 1 van de PokerCity League is aangebroken! Dinsdag 31 augustus (start 19:30u) is de play-off, waarin spelers die nog niet geplaatst zijn voor de finale dat alsnog mogen gaan proberen. Op donderdag 2 september (start 19:30u) volgt de grote finale. Het algemeen klassement is gewonnen door Donny Jaspers, die als rankingkampioen met de beste papieren (vier bullets) aan de finale gaat starten. Voor de top drie van de finale liggen prachtige trofeeën klaar, drie unieke PokerCity League schalen. In dit artikel praten we je helemaal bij over hoe het in z’n werk gaat rondom de play-off en de finale.

PokerCity League Seizoen 2

De PokerCity League zit in de laatste weken van het eerste seizoen, de ontknoping nadert met rasse schreden met de grote finale op donderdag 2 september. Niet getreurd als het straks voorbij is, want er komt een vervolg namelijk seizoen 2 van de PCL! Dit seizoen start op zondag 12 september en heeft een looptijd van vijf maanden. Ietsje korter dan seizoen 1 en er veranderen nog wat meer zaken ten opzichte van het eerste seizoen. Op dinsdag 7 en donderdag 9 september zijn er freerolls waarin gratis tickets voor seizoen 2 te winnen zijn. Tickets die je over hebt na seizoen 1 zijn uiteraard ook geldig in seizoen 2. We praten je in dit artikel helemaal bij over seizoen 2 van de PokerCity League!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.