PCL Ranking Update: Trekt Donny Jaspers de rankingwinst over de streep of slaat John Maas nog toe?

PokerCity League - John Maas vs Donny Jaspers

In de laatste PCL ranking update van seizoen 1 gaan we in op de stand van zaken in de maandranking van augustus en natuurlijk het algemeen klassement. Donny Jaspers heeft in het algemeen klassement een niet al te grote voorsprong op nummer twee John Maas, die met een topscore de titel nog kan grijpen mits Donny zelf niet ver komt. De beslissing gaat zondagavond vallen in PCL #72, het laatste rankingtoernooi van seizoen 1. De strijd om de derde plek gaat tussen Barrie Pietersz, die een extreem kleine voorsprong heeft op Ben Aerts. Ben heeft op zijn beurt weer de beste papieren om de maandranking van augustus te winnen. In dit artikel praten we je bij over de rangen en standen van de PCL.

INHOUD – PCL RANKING UPDATE

Toernooien in de maand augustus

In totaal worden in augustus dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag.

Hieronder alle winnaars tot op heden in de maand augustus. Marinus Nijhof haalde zijn vierde titel binnen, waarmee hij nu alleen recordhouder is. Tiara Staal was eerst nog op gelijke hoogte gekomen met Marinus en Ilja Petkovski door haar derde event te winnen.

RondeWinnaarEntries
#71 – Donderdag 26 augustus 2021Marinus Nijhof111Recap
#70 – Dinsdag 24 augustus 2021Tiara Staal104Recap
#69 – Zondag 22 augustus 2021Leon van Gorkum112Recap
#68 – Donderdag 19 augustus 2021Sem Peeters116Recap
#67 – Dinsdag 17 augustus 2021Jan Alemans118Recap
#66 – Zondag 15 augustus 2021Karim Touzani95Recap
#65 – Donderdag 12 augustus 2021Dick de Knikker105Recap
#64 – Dinsdag 10 augustus 2021Rutger van Faassen121Recap
#63 – Zondag 8 augustus 2021Emiel Kroese99Recap
#62 – Donderdag 5 augustus 2021Ron Lemmens111Recap
#61 – Dinsdag 3 augustus 2021Nancy van Bakel108Recap
#60 – Zondag 1 augustus 2021Joost van den Heuvel99Recap

Wil je de uitzendingen van alle toernooien nog eens terugkijken? Dat kan via ons YouTube kanaal.

Maandranking

Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

De nodige rankingtoppers strijden mee in de top van de maand augustus, maar Ben Aerts blijft ze vooralsnog allemaal voor want hij gaat aan kop. Hij heeft een behoorlijke voorsprong op Joost van Oosterhout, John Schot, Marinus Nijhof en Joris Joosen. Deze spelers kunnen Ben met een goed resultaat nog wel passeren, maar het zal lastig worden.

PokerCity League - Ben Aerts

Top 10 maandranking augustus na 12 /13 events

#NaamUsernameEventsPunten (te verbeteren score)
1Ben AertsBen Aerts81038 (114)
2Joost van OosterhoutJoost van O8962 (106)
3John SchotSchipper19588962 (78)
4Marinus NijhofM.Nijhof8958 (80)
5Joris JoosenJ. Joosen8956 (104)
6Donny Jaspersdjaspers8888925 (80)
7Barrie PieterszB Pietersz8912 (86)
8John MaasJakpotJohnny8908 (90)
9Johan HuismanJ huisman8900 (64)
10Rene PosthumaTheJokerRene8882 (68)

Klik hier voor de complete ranking

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

PCL Ranking Update

Donny Jaspers (1e) heeft 47 punten voorsprong op John Maas (2e), die de afgelopen weken wel wat wist in te lopen. Dit gat is te overbruggen, maar John heeft dan wel een heel goed resultaat nodig. Hoe goed, dat is afhankelijk van het aantal deelnemers aan PCL #72 op zondagavond 29 augustus.

PokerCity League - John Maas vs Donny Jaspers

Barrie Pietersz (3e) zag de afgelopen week Ben Aerts (4e) langszij komen, maar wipte in PCL #71 zelf weer over Ben heen naar de derde plek. Met slechts drie puntjes voorsprong gaat het er echt om spannen voor die derde plek. Ben heeft allereerst een run nodig die goed genoeg is om zijn minste resultaat te verbeteren en Barrie zal er alles aan doen om verder te komen dan Ben en zo de derde plek veilig te stellen.

Barrie Pietersz

Marinus Nijhof (5e) kan het gat naar de spelers boven hem vrijwel zeker niet meer dichten, terwijl het voor de spelers achter hem een hele opgave is om Marinus nog in te halen. Maarten van Delft (6e), Yifan Li ( (7e) en PCL-ambassadeur Kees Aerts (8e) strijden om de zesde plek, de kans dat één van deze spelers nog uit de top-8 valt is uiterst klein. Al gaat Jaska Kierzek (9e) er natuurlijk alles aan doen om voor haar man Kees te eindigen in de ranking!

Kees Aerts

Met nog één toernooi te gaan staan er een aantal spelers op vijf play-offtickets. Deze hebben er dus nog eentje nodig om directe kwalificatie voor de finale af te dwingen. Deze spelers zijn: Piet ‘Drummertje’ Kloosterman, Robbert ‘robbert-t’ van der Gugten, Nico ‘Kneuthe!’ Kurver, Huib ‘Belki_48’ Belksma, Dick Spiegelberg, Ronald ‘Hollaron27’ den Hollander en Ricardo ‘Ricardow1983’ Willeijns.

Kwalificatie

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 71 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8882507093220
2John MaasJakpotJohnny1507046118
3Barrie PieterszB Pietersz11506901220
4Ben AertsBen Aerts2506898214
5Marinus NijhofM.Nijhof4506673210
6Maarten van DelftTheChomiK506565115
7Yifan LiYIFAN1506561119
8Kees AertsKees Aerts1506522116
9Jaska KierzekJJ Kierzek506394115
10Dick de KnikkerD de Knikker11506332212
11Joris JoosenJ. Joosen250626229
12Mitch Vulperhorstmitch161506087110
13Danielle van RaamsdonkDaniellevR506025111
14Lou Poppelierpunter506009112
15Maurice MeijerMausfct1505984215
16Alberto StegemanAlbertoS1505933113
17Jan AlemansDiscoDuck552505854214
18Yuri Oosterveenstuntpiloot150570119
19Tom de KoningKingkoning250562229
20Andre Boerandreboer2465584214

Klik hier voor de volledige PokerCity League Ranking

Strijd der PCL-ambassadeurs

Kees Aerts (8e) is al een tijdje zeker van de titel ‘beste ambassadeur’. Alberto Stegeman (16e) en Mark Roovers (58e) richten zich al volledig op de finale, terwijl Albert Hoekendijk (75e) helaas te weinig tijd had om nog vaak mee te doen en via de play-offs een weg naar de finale zal moeten vinden.

Alberto Stegeman
#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
8Kees AertsKees Aerts1506522116
18Alberto StegemanAlbertoS1505933113
54Mark RooversMark Roovers37369016
72Albert HoekendijkA Hoekendijk2829644

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.