PCL Ranking Update: Maurice Meijer aan kop in juni, Alberto Stegeman komt eraan!

Alberto Stegeman

Vaste prik op zaterdag (maar deze keer op zondag), de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de stand van zaken in de maandranking van juni na vijf events, waarin Maurice Meijer aan kop gaat maar ook Alberto Stegeman gaat als een speer. In het algemeen klassement staat John ‘JakpotJohnny’ bovenaan, voor Dick de Knikker en Donny Jaspers. Vanavond staat PCL #39 op het programma, shuffle up om 19:30 zoals altijd!

Toernooien in de maand juni 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juni, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn vijf events gespeeld tot nu toe in juni. Vorige week zondag zegevierde Bart ‘Shandy’ Jagtenberg voor zijn eerste titel in PCL #36, terwijl het dinsdag tijd was voor titel nummer twee voor Ben Aerts in PCL #37. Afgelopen donderdag zegevierde Alberto Stegeman in #PCL38, die zijn eerste titel pakte en zeer goede zaken deed in de klassementen!

RondeWinnaarEntries
#38 – Donderdag 10 juni 2021Alberto Stegeman139Recap
#37 – Dinsdag 8 juni 2021Ben Aerts140Recap
#36 – Zondag 6 juni 2021Bart Jagtenberg118Recap
#35 – Donderdag 3 juni 2021Donny Jaspers130Recap
#34 – Dinsdag 1 juni 2021Ilja Petkovski145Recap

Maandranking
Met vijf van de dertien toernooien gespeeld is er natuurlijk nog het nodige te pokeren. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Maurice Meijer (1e) gaat aan kop, nadat hij midweeks twee keer de play-offtickets wist te halen. Ilja Petkovski (2e) greep net naast zijn vierde titel heads-up tegen Ben Aerts, maar staat wel keurig op plek twee in juni vooralsnog. John Maas (3e) en Tamara ‘multitilty’ Caiffa (4e) staan er ook prima voor. Best of the rest is Alberto Stegeman (5e) die ontketend lijkt in de maand juni. Hier speelt natuurlijk de grote Stegemans Strippenkaart actie een rol, lees daar alles over in dit artikel.

Hieronder de top tien van de maandranking juni na 5 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Maurice MeijerMausfct5771
2Ilja PetkovskiI. Petkovski5731
3John MaasJakpotJohnny5726
4Tamara CaiffaMultitilty5716
5Alberto StegemanAlbertoS5680
6Martin van Meelmartyparty945666
7Arie Jansenlolcall5639
8Marcel ScherjonBryzoe15637
9Mitch Vulperhorstmitch165636
10Albert SolAlbertS5629
Maurice Meijer

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september. Hoe werkt de puntentelling:

Puntentelling
Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer 2 70, de nummer 3 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (7e)
is nog steeds de best geklasseerde ambassadeur, maar Alberto Stegeman (13e) is wat dichterbij aan het komen mede door die goede start in juni. Na Kees heeft nu ook Alberto een zege in de PCL op zak! Mark Roovers (37e) en Albert Hoekendijk (47e) deden het even rustig aan afgelopen week, alleen Mark speelde één event.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts138436017
13Alberto StegemanAlbertoS137406016
38Mark RooversMark Roovers31313016
47Albert HoekendijkA Hoekendijk2626964
Kees Aerts

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 38 speelrondes in handen van John Maas (1e), die een gaatje heeft geslagen richting Dick de Knikker (2e) en  Donny Jaspers (3e). Barrie Pietersz (4e) staat met vijf events minder gespeeld nog steeds een zeer hoog gemiddelde weg te zetten en hij blijft de druk opvoeren op de top 3. Mitch Vulperhorst (5e) is een stabiele factor in de top van het klassement geworden en dat geldt ook voor Ben (6e) en Kees Aerts (7e). Maarten van Delft (8e) is weer terug in de top acht, dat ging ten koste van Daniëlle van Raamsdonk (9e) die een plekje zakte.

Jackpot Johnny

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 38 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny138489218
2Dick de KnikkerD de Knikker1384728211
3Donny Jaspersdjaspers8882384711211
4Barrie PieterszB Pietersz11334604211
5Mitch Vulperhorstmitch16138456018
6Ben AertsBen Aerts234453225
7Kees AertsKees Aerts138436017
8Maarten van DelftTheChomiK364272111
9Danielle van RaamsdonkDaniellevR3842294
10Jaska KierzekJJ Kierzek38412917
11Tom de KoningKingkoning236412026
12Justin TelengJustintel2374119211
13Alberto StegemanAlbertoS137406016
14Ilja PetkovskiI. Petkovski336402926
15Yifan LiYIFAN133401418
16Marinus NijhofM.Nijhof138394116
17Joris JoosenJ. Joosen136385814
18Andre Boerandreboer131385318
19Eric Verhoofericverhoof13738403
20Jan AlemansDiscoDuck55136378619

PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL:

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.