PCL Ranking Update: Lou Poppelier leidt maandranking, John Maas aan kop algemeen klassement

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de stand van zaken in de maandranking van juni na elf events, waarin Lou Poppelier aan kop gaat voor Maurice Meijer en John Maas. In het algemeen klassement gaat ‘JakpotJohnny’ nog altijd aan kop, voor Donny Jaspers en Dick de Knikker. Alberto Stegeman staat nog nipt in de top tien van juni op de negende plek en het gaat erom spannen in de strippenkaart actie! We praten we bij over de rangen en standen in dit artikel.

Toernooien in de maand juni 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juni, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn elf events gespeeld tot nu toe in juni. Afgelopen week kregen we drie nieuwe PCL-winnaars, namelijk Wim van Dorsten, Tiara Staal en Yuri Oosterveen:

RondeWinnaarEntries
#44 – Donderdag 24 juni 2021Yuri Oosterveen132Recap
#43 – Dinsdag 22 juni 2021Tiara Staal136Recap
#42 – Zondag 20 juni 2021Wim van Dorsten133Recap
#41 – Donderdag 17 juni 2021Andre Boer92Recap
#40 – Dinsdag 15 juni 2021Michael den Boestert142Recap
#39 – Zondag 13 juni 2021Joost Vervest96Recap
#38 – Donderdag 10 juni 2021Alberto Stegeman139Recap
#37 – Dinsdag 8 juni 2021Ben Aerts140Recap
#36 – Zondag 6 juni 2021Bart Jagtenberg118Recap
#35 – Donderdag 3 juni 2021Donny Jaspers130Recap
#34 – Dinsdag 1 juni 2021Ilja Petkovski145Recap

Maandranking
Met elf van de dertien toernooien gespeeld zijn de kaarten al een heel eind geschud, maar er kan nog wel wat veranderen natuurlijk. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Lou ‘punter’ Poppelier (1e) gaat aan kop, nadat hij weer een degelijke week neerzette (26e, 2e en 11e). Maurice ‘Mausfct’ Meijer (2e) ligt nog op de loer, net als John ‘JakpotJohnny’ Maas (3e). Er zal hele goede score van iemand uit de top nodig moeten zijn om verschuivingen te veroorzaken, want de toppers van de maandranking hebben weinig ruimte voor verbetering. Het is zeker nog mogelijk, maar makkelijk wordt het niet. Alberto Stegeman (9e) staat nog steeds in de top tien, wat belangrijk is voor de grote Stegemans Strippenkaart actie, lees daar alles over in dit artikel.

Alberto Stegeman

Hieronder de top 15 van de maandranking juni na 11 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Lou Poppelierpunter81236
2Maurice MeijerMausfct81217
3John MaasJakpotJohnny81193
4Maarten van DelftTheChomiK81148
5Joost VervestGhost020681090
6Sharon van RhenenSharon3381085
7Donny Jaspersdjaspers88881074
8Barrie PieterszB Pietersz81059
9Alberto StegemanAlbertoS81058
10Marcel ScherjonBryzoe181049
11Ilja PetkovskiI. Petkovski81023
12Tamara CaiffaMultitilty81015
13Kees AertsKees Aerts81002
14Mitch Vulperhorstmitch168996
15Willemien van Vegchelwillemientje8984

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Puntentelling

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (6e)
is de best geklasseerde ambassadeur hij steeg een plekje tov vorige week. Alberto Stegeman (13e) bleef stabiel in het algemeen klassement. Mark Roovers (41e) en Albert Hoekendijk (49e) gokken op een comeback als ze events gaan inlopen na vijftig gespeelde events.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
6Kees AertsKees Aerts144501419
13Alberto StegemanAlbertoS143458616
41Mark RooversMark Roovers33332816
49Albert HoekendijkA Hoekendijk2728304

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 38 speelrondes in handen van John Maas (1e), die een gaatje heeft geslagen richting Donny Jaspers (2e) en Dick de Knikker (3e). Barrie Pietersz (4e) staat met zes events minder gespeeld nog steeds een zeer hoog gemiddelde weg te zetten en hij blijft de druk opvoeren op de top 3. Mitch Vulperhorst (5e) is een stabiele factor in de top van het klassement geworden. Maarten van Delft (6e) steeg twee plekjes, Kees Aerts (6e) behield zijn positie en Daniëlle van Raamsdonk (8e) keerde terug in de top 8 ten koste van Ben Aerts (9e).

Jackpot Johnny

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 44 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny1445555110
2Donny Jaspersdjaspers8882445427213
3Dick de KnikkerD de Knikker1445202212
4Barrie PieterszB Pietersz11385196213
5Mitch Vulperhorstmitch16144507818
6Maarten van DelftTheChomiK425014112
7Kees AertsKees Aerts144501419
8Danielle van RaamsdonkDaniellevR44494916
9Ben AertsBen Aerts238486225
10Jaska KierzekJJ Kierzek43470719
11Yifan LiYIFAN1384673110
12Marinus NijhofM.Nijhof144460017
13Alberto StegemanAlbertoS143458616
14Lou Poppelierpunter434555111
15Tom de KoningKingkoning240453127
16Justin TelengJustintel2424449212
17Joris JoosenJ. Joosen141441214
18Jan AlemansDiscoDuck551424363110
19Andre Boerandreboer236436029
20Sem PeetersS. Peeters404331110

PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL:

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.