PCL Ranking Update: John ‘JakpotJohnny’ Maas aan kop in maandranking juni & algemeen klassement!

PokerCity League - Jackpot Johnny
Jackpot Johnny

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de stand van zaken in de maandranking van juni na acht events, waarin John Maas aan kop gaat, voor Maurice Meijer en Maarten van Delft. In het algemeen klassement leidt ‘JakpotJohnny’ eveneens, voor Donny Jaspers en Dick de Knikker. We praten we bij over de rangen en standen in dit artikel!

Toernooien in de maand juni 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juni, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn acht events gespeeld tot nu toe in juni. Vorige week zondag zegevierde Joost ‘Ghost0206’ Vervest voor zijn tweede titel in PCL #39, terwijl het dinsdag tijd was voor titel nummer één voor Michael ‘MikeySpikey’ den Boestert in PCL #40. Afgelopen donderdag zegevierde Andre Boer in PCL #42, goed voor zijn tweede titel.

RondeWinnaarEntries
#41 – Donderdag 17 juni 2021Andre Boer92Recap
#40 – Dinsdag 15 juni 2021Michael den Boestert142Recap
#39 – Zondag 13 juni 2021Joost Vervest96Recap
#38 – Donderdag 10 juni 2021Alberto Stegeman139Recap
#37 – Dinsdag 8 juni 2021Ben Aerts140Recap
#36 – Zondag 6 juni 2021Bart Jagtenberg118Recap
#35 – Donderdag 3 juni 2021Donny Jaspers130Recap
#34 – Dinsdag 1 juni 2021Ilja Petkovski145Recap

Maandranking
Met acht van de dertien toernooien gespeeld zijn de kaarten al best een eindje geschud, maar er kan nog zat veranderen natuurlijk. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

John ‘JakpotJohnny’ Maas (1e) gaat aan kop, nadat hij weer een degelijke week neerzette (2e, 19e en 40e). Maurice ‘Mausfct’ Meijer (2e) zakte een plekje, terwijl Maarten ‘TheChomik’ van Delft (3e) de top tien is binnengestormd.

Er staan drie spelers in de top tien met zeven gespeeld events in plaats van acht, deze spelers hebben dus een mooie kans om nog extra in te lopen. Alberto Stegeman (7e) staat nog steeds in de top tien, wat belangrijk is voor de grote Stegemans Strippenkaart actie, lees daar alles over in dit artikel.

Alberto Stegeman

Hieronder de top tien van de maandranking juni na 8 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1John MaasJakpotJohnny81083
2Maurice MeijerMausfct81005
3Maarten van DelftTheChomiK8954
4Lou Poppelierpunter8915
5Tamara CaiffaMultitilty7907
6Mitch Vulperhorstmitch168896
7Alberto StegemanAlbertoS8888
8Joost VervestGhost02067852
9Albert SolAlbertS8849
10Peter BartelsWorst fish7848

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september. Hoe werkt de puntentelling:

Puntentelling
Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer 2 70, de nummer 3 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (7e)
is de best geklasseerde ambassadeur op dezelfde plek als vorige week en Alberto Stegeman (13e) bleef eveneens stabiel in het algemeen klassement. Mark Roovers (40e) en Albert Hoekendijk (48e) deden het even rustig aan afgelopen week en kwamen niet in actie.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts141464118
13Alberto StegemanAlbertoS140426816
40Mark RooversMark Roovers31313016
48Albert HoekendijkA Hoekendijk2626964

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 38 speelrondes in handen van John Maas (1e), die een gaatje heeft geslagen richting Donny Jaspers (2e) en Dick de Knikker (3e). Barrie Pietersz (4e) staat met zes events minder gespeeld nog steeds een zeer hoog gemiddelde weg te zetten en hij blijft de druk opvoeren op de top 3. Mitch Vulperhorst (5e) is een stabiele factor in de top van het klassement geworden en dat geldt ook voor Ben (6e) en Kees Aerts (7e). Maarten van Delft (8e) wist zijn plekje ook vast te houden de afgelopen week.

Jackpot Johnny

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 41 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny141524919
2Donny Jaspersdjaspers8882415041212
3Dick de KnikkerD de Knikker1414980211
4Barrie PieterszB Pietersz11354846212
5Mitch Vulperhorstmitch16141482018
6Ben AertsBen Aerts235465425
7Kees AertsKees Aerts141464118
8Maarten van DelftTheChomiK394618111
9Danielle van RaamsdonkDaniellevR4145835
10Jaska KierzekJJ Kierzek41440518
11Justin TelengJustintel2404395212
12Yifan LiYIFAN1354331110
13Alberto StegemanAlbertoS140426816
14Andre Boerandreboer234422429
15Tom de KoningKingkoning237418626
16Marinus NijhofM.Nijhof141417316
17Ilja PetkovskiI. Petkovski338414526
18Jan AlemansDiscoDuck551394107110
19Hugo SchijvensTriffic_013237408825
20Eric Verhoofericverhoof14040803

PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL:

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.