PCL Ranking Update: Flitsende start Alberto Stegeman in juni, Albert Sol leidt maandranking

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de opening van de maandranking van juni en we blikken ook nog even terug op de maand mei, waarin Falk Louwers met overmacht de beste was. In juni is de beste start voor Albert Sol, terwijl PCL-ambassadeur Alberto Stegeman met een derde plek een vliegende start heeft. Voor Stegeman staat er flink wat op het spel, want als hij niet in de top tien van de maandranking juni eindigt moet hij strippenkaarten gaan weggeven! In het algemeen klassement wipte Dick de Knikker midweeks over Donny Jaspers heen, maar die sloeg keihard terug met een zege afgelopen donderdag en staat weer bovenaan.

Winnaar maandranking mei
Falk Louwers is de winnaar geworden van de maandranking mei, zoals je afgelopen maandag al kon lezen in de recap van PCL #34. Falk was al huizenhoog favoriet voor aanvang van het laatste toernooi en had alleen van Sharon van Rhenen nog wat te duchten. In gevaar kwam de maandzege totaal niet, want Falk maakte met een tweede plek in het afsluitende toernooi van de maand mei heel duidelijk dat hij de beste was.

Falk heeft zichzelf nu met twee bullets / levens geplaatst voor de seizoensfinale van de PokerCity League en gaat natuurlijk op jacht naar nog meer eremetaal in de PokerCity League. Als maandrankingwinnaar ontvangt Falk de Gouden PokerCity League Card Protector, terwijl hij als toernooiwinnaar ook de Zilveren PCL Card Protector al in zijn bezit heeft!  De eindstand van de maandranking van mei check je via deze link.

Falk Louwers

Toernooien in de maand juni 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juni, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn twee events gespeeld tot nu toe in juni. Afgelopen dinsdag won Ilja Petkovski PCL #34, waarmee hij de eerste speler werd die drie PCL-events heeft gewonnen! Donderdag sloeg Donny Jaspers toe in PCL #35 en voor hem was het zijn tweede titel:

RondeWinnaarEntries
#35 – Donderdag 3 juni 2021Donny Jaspers130Recap
#34 – Dinsdag 1 juni 2021Ilja Petkovski145Recap

Maandranking
Met twee van de dertien toernooien gespeeld is er natuurlijk nog een lange weg te gaan. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Albert Sol gaat aan kop na back-to-back finaletafels (vierde en derde) in de eerst twee events. Mitch Vulperhorst haalde ook twee keer de play-offtickets en staat tweede. PCL-ambassadeur Alberto Stegeman lijkt vooralsnog tot op het bot gemotiveerd om een topprestatie af te leveren in juni, want ook hij pakte al twee play-offtickets en haalde een finaletafel in juni. Hier speelt natuurlijk de grote Stegemans Strippenkaart actie een rol, lees daar alles over in dit artikel.

Hieronder de top tien van de maandranking juni na 2 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Albert SolAlbertS2383
2Mitch Vulperhorstmitch162346
3Alberto StegemanAlbertoS2340
4Huib BelksmaBelki_482335
5Maurice MeijerMausfct2327
6Nancy van BakelNHvanB2323
7Jona EekhoutEgel19082322
8Tamara CaiffaMultitilty2319
9Maarten van DelftTheChomiK2310
10John MaasJakpotJohnny2294

Puntentelling
De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september. Hoe werkt de puntentelling:

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer 2 70, de nummer 3 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (7e)
is nog steeds de best geklasseerde ambassadeur, maar Alberto Stegeman (16e) is wat dichterbij aan het komen mede door die goede start in juni. Alberto kwalificeerde zich deze week via zijn zesde play-offticket direct voor de seizoensfinale! Dat lukte ook Mark Roovers (35e). Albert Hoekendijk (44e) staat op vier tickets en heeft er nog twee nodig om de finale te halen.

Albert Hoekendijk

Hieronder de ranking der PCL-ambassadeurs in het algemeen klassement:

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts135409017
16Alberto StegemanAlbertoS34372016
35Mark RooversMark Roovers30299016
44Albert HoekendijkA Hoekendijk2626964

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 35 speelrondes net als vorige week in handen van Donny Jaspers (1e), die een kleine voorsprong heeft op Dick de Knikker (2e) en  John Maas (3e). Zo is de top drie ongewijzigd, maar midweeks was Dick de Knikker wel even de lijstaanvoerder tot Jaspers afgelopen donderdag zegevierde. Mitch Vulperhorst (4e) schoof drie plekjes omhoog,  ten koste van Barrie Pietersz (5e), Ben Aerts (6e) en Kees Aerts (7e). Daniëlle van Raamsdonk (8e) completeert de top acht.

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 35 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8882354541211
2Dick de KnikkerD de Knikker1354506211
3John MaasJakpotJohnny135446017
4Mitch Vulperhorstmitch16135427018
5Barrie PieterszB Pietersz11304219210
6Ben AertsBen Aerts132421215
7Kees AertsKees Aerts135409017
8Danielle van RaamsdonkDaniellevR3539914
9Maarten van DelftTheChomiK333974110
10Yifan LiYIFAN132394218
11Jaska KierzekJJ Kierzek35388917
12Tom de KoningKingkoning233387026
13Marinus NijhofM.Nijhof135379115
14Justin TelengJustintel234376529
15Andre Boerandreboer129372318
16Alberto StegemanAlbertoS34372016
17Hugo SchijvensTriffic_013232368123
18Joris JoosenJ. Joosen134366414
19Rene de BruijnRenedeBruijn31356816
20Ilja PetkovskiI. Petkovski333356025

PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL:

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Prins Flip
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.