PCL Ranking Update: Falk Louwers terug aan kop in mei, Donny Jaspers leidt algemeen klassement

Falk Louwers

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de stand van zaken na negen toernooien in de maand mei in de strijd om de Gouden PokerCity League Card Protector en twee bullets / levens voor de seizoensfinale. Falk Louwers is terug aan kop van de maandranking, terwijl Donny Jaspers net als vorige week het algemeen klassement aanvoert (hij was de koppositie wel even kwijt overigens). Mark Roovers raakt ondertussen steeds verder achterop in de sidebet met Kees Aerts, waarbij de laagst geklasseerde van de twee van de maandranking een strippenkaart ter beschikking stelt. Zorg dus dat je in de top-50 van de maandranking komt, dan loot je aan het eind van de maand mee voor die gratis strippenkaart van tien tickets voor de PCL! We praten je in dit artikel helemaal bij over de rankings van de PCL.

Toernooien in de maand mei 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in mei, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er kwamen afgelopen week twee nieuwe PCL-winnaars bij en en een vierde tweevoudig winnaar! Yifan Li (PCL #27) en Kevin Michelsen (PCL #28) wonnen beide voor de eerste maal een PCL-toernooi. De derde winnaar afgelopen week was Tom de Koning (PCL #29) die zijn tweede titel pakte:

RondeWinnaarEntries
#29 – Donderdag 20 mei 2021Tom de Koning141Recap
#28 – Dinsdag 18 mei 2021Kevin Michelsen137Recap
#27 – Zondag 16 mei 2021Yifan Li135Recap
#26 – Donderdag 13 mei 2021Hugo Schijvens113Recap
#25 – Dinsdag 11 mei 2021Toon Kraus139Recap
#24 – Zondag 9 mei 2021Justin Teleng115Recap
#23 – Donderdag 6 mei 2021Sven Jacobs144Recap
#22 – Dinsdag 4 mei 2021Dennis Lavrijsen147Recap
#21 – Zondag 2 mei 2021Ilja Petkovski115Recap

Maandranking
Met negen van de dertien toernooien gespeeld denderen we richting de ontknoping in de maandranking. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn. Er is een nieuwe koploper ten opzichte van vorige week. Falk ‘Mr.Flowers’ Louwers (1e) heeft de koppositie heroverd, mede door een vijfde plek in PLC #29. Ilja Petkovski (2e) en Marcel Schouten (3e) hebben Louwers nog in het vizier, maar ook de andere spelers in de top-10 maken zeker nog kans met enkele mooie resultaten in de laatste week vier events.

Hieronder de top tien van de maandranking mei na 9 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Falk LouwersMr.Flowers81219
2Ilja PetkovskiI. Petkovski81121
3Marcel Schoutenmarcel9981107
4Sharon van RhenenSharon3381078
5Kees AertsKees Aerts81069
6Tom de KoningKingkoning81050
7John MaasJakpotJohnny81046
8Donny Jaspersdjaspers88881042
9Raimundo MendesRaimundoM81032
10Johan WisseloJ.Wisselo81019

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (6e) is nog steeds de best geklasseerde ambassadeur en hij is wat afstand aan het nemen van de rest. Alberto Stegeman (20e) is al een tijdje stabiel en loert op een doorbraak richting de top, terwijl Albert Hoekendijk (37e) en Mark Roovers (38e) met wat minder gespeelde events nog rekenen op een inhaalslag. In de strijd om de maandranking sidebet tussen Kees en Mark, staan de bubbels alvast in de koelkast in huize Aerts want het gat richting Mark is behoorlijk groot. Kracht Tonen zal er natuurlijk alles aan gaan doen om de sidebet alsnog te winnen, maar met 828 punten tegen de 1069 van Kees is er veel werk aan de winkel.

Hieronder de ranking der PCL-ambassadeurs in het algemeen klassement:

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
6Kees AertsKees Aerts129342715
20Alberto StegemanAlbertoS2830783
37Albert HoekendijkA Hoekendijk2325344
38Mark RooversMark Roovers2525325

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 29 speelrondes weer in handen van Donny Jaspers (1e), die een kleine voorsprong heeft op Ben Aerts (2e) en Dick de Knikker (3e). Ben heeft wel twee events minder gespeeld en kan later in het seizoen nog een inhaalslagje maken eventueel. John Maas (4e) stond midweeks even bovenaan de ranking, maar Donny Jaspers pakte afgelopen donderdag in PCL #29 de leiding weer over.

Barrie Pietersz (5e), en Kees Aerts (6e) staan er ook prima voor, waarbij van Pietersz inmiddels bekend is dat hij flink wat events (vijf) minder heeft gespeeld en dus nog een slag kan slaan later in het seizoen als het verschil in gespeelde events kleiner wordt. De twee nieuwkomers in de Top-8 zijn Tom de Koning (7e) en Mitch Vulperhorst (8e) die goede zaken deden door samen de heads-up te halen van PCL #29.

Hieronder het PCL spelersprofiel van de nieuwste tweevoudig winnaar in de PCL Tom de Koning. Dit soort profielen laten we met regelmaat zien in de livestream en we gaan ze ook meepakken in artikelen omdat het erg leuke informatie is om op een rijtje te hebben:

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 342 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 29 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8881293833110
2Ben AertsBen Aerts127373415
3Dick de KnikkerD de Knikker129372729
4John MaasJakpotJohnny129369817
5Barrie PieterszB Pietersz1243479210
6Kees AertsKees Aerts129342715
7Tom de KoningKingkoning228341026
8Mitch Vulperhorstmitch16129340815
9Danielle van RaamsdonkDaniellevR2933994
10Joris JoosenJ. Joosen129337214
11Marinus NijhofM.Nijhof129336114
12Jaska KierzekJJ Kierzek2933385
13Eric Verhoofericverhoof12933103
14Rene de BruijnRenedeBruijn27323416
15Sem PeetersS. Peeters28323217
16Yifan LiYIFAN126320516
17Hugo SchijvensTriffic_013227320323
18Maarten van DelftTheChomiK27319318
19Ilja PetkovskiI. Petkovski228309425
20Alberto StegemanAlbertoS2830783

Wekelijks speelschema PCL:PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.