PCL Ranking Update: Falk Louwers leidt maandranking, Sharon van Rhenen heeft nog één kans!

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de stand van zaken na twaalf toernooien in de maand mei in de strijd om de Gouden PokerCity League Card Protector en twee bullets / levens voor de seizoensfinale. Falk Louwers gaat nog steeds aan kop van de maandranking mei met nog één toernooi te gaan (zondagavond PCL #33). Sharon van Rhenen staat tweede en heeft Louwers nog in het vizier, ze heeft een topscore nodig om de maandranking te winnen en in de voetsporen van haar partner Dick de Knikker te treden, die in april de beste was. De ontknoping is zondagavond te volgen via de EXTRA LIVESTREAM van de PokerCity League. Donny Jaspers gaat aan de leiding aan in het algemeen klassement. We praten je in dit artikel helemaal bij over de rankings van de PCL.

Toernooien in de maand mei 
In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in mei, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er kwamen afgelopen week twee nieuwe PCL-winnaars bij en een vijfde tweevoudig winnaar! Joost ‘Ghost0206’ Vervest (PCL #30) en Barrie Pietersz (PCL #32) wonnen beide voor de eerste maal een PCL-toernooi. De derde winnaar afgelopen week was Justin Teleng (PCL #32) die zijn tweede titel pakte, allebei in de maand mei:

RondeWinnaarEntries
#32 – Donderdag 27 mei 2021Barrie Pietersz144Recap
#31 – Dinsdag 25 mei 2021Justin Teleng142Recap
#30 – Zondag 23 mei 2021Joost Vervest117Recap
#29 – Donderdag 20 mei 2021Tom de Koning141Recap
#28 – Dinsdag 18 mei 2021Kevin Michelsen137Recap
#27 – Zondag 16 mei 2021Yifan Li135Recap
#26 – Donderdag 13 mei 2021Hugo Schijvens113Recap
#25 – Dinsdag 11 mei 2021Toon Kraus139Recap
#24 – Zondag 9 mei 2021Justin Teleng115Recap
#23 – Donderdag 6 mei 2021Sven Jacobs144Recap
#22 – Dinsdag 4 mei 2021Dennis Lavrijsen147Recap
#21 – Zondag 2 mei 2021Ilja Petkovski115Recap

Maandranking
Met twaalf van de dertien toernooien gespeeld is er nog maar één toernooi te gaan. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn. Falk ‘Mr.Flowers’ Louwers (1e) heeft de koppositie in handen, voor Sharon van Rhenen (2e) en John Maas (3e). Het zal lastig worden om Falk nog in te halen, maar met een hele goede prestatie is het nog haalbaar mits Falk zijn eigen puntentotaal niet opkrikt wat ook nog mogelijk is. Hieronder de beste acht resultaten in mei van de top-3. Een zege op zondagavond kan ongeveer tussen de 200-250 punten opleveren (zie ook de puntentelling ietsje verderop in dit artikel).

Hieronder de top tien van de maandranking mei na 12 / 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Falk LouwersMr.Flowers81345
2Sharon van RhenenSharon3381238
3John MaasJakpotJohnny81230
4Donny Jaspersdjaspers88881212
5Justin TelengJustintel81200
6Johan WisseloJ.Wisselo81197
7Yifan LiYIFAN81192
8Ilja PetkovskiI. Petkovski81181
9Kees AertsKees Aerts81180
10Barrie PieterszB Pietersz81178

Puntentelling
De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september. Hoe werkt de puntentelling:

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer 2 70, de nummer 3 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs
Kees Aerts (6e)
is nog steeds de best geklasseerde ambassadeur en hij is wat afstand aan het nemen van de rest. Alberto Stegeman (19e) is al een tijdje stabiel en loert op een doorbraak richting de top, terwijl Mark Roovers (39e) en Albert Hoekendijk (42e) met wat minder gespeelde events nog rekenen op een inhaalslag. In de strijd om de maandranking sidebet tussen Kees (9e) en Mark (49e), is het pleit wel beslecht in het voordeel van Kees Aerts. Kracht Tonen zal dus moeten lappen en een strippenkaart beschikbaar stellen. Deze wordt dinsdag in de livestream verloot tussen de top-50 van de maandranking (en nee Mark, je mag niet zelf meeloten. Kees ook niet overigens). Zorg dus even dat je die top-50 haalt!

Hieronder de ranking der PCL-ambassadeurs in het algemeen klassement:

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
6Kees AertsKees Aerts132382416
20Alberto StegemanAlbertoS3133544
37Mark RooversMark Roovers2827585
38Albert HoekendijkA Hoekendijk2526464

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na 32 speelrondes net als vorige week in handen van Donny Jaspers (1e), die een kleine voorsprong heeft op Dick de Knikker (2e) en  John Maas (3e)Ben Aerts (4e) voelt de hete adem van z’n vader Kees Aerts (6e) inmiddels in z’n nek al heeft de jongste van de twee wel twee events minder gespeeld. Barrie Pietersz (5e) zegevierde afgelopen week voor het eerst in de PCL en werd zo de eerste speler met zowel de Zilveren (toernooiwinnaar) als de Gouden PokerCity League Card Protector (maandranking) in zijn bezit! Mitch Vulperhorst (7e) steeg een plekje en Daniëlle van Raamsdonk (8e) meldde zich na een weekje afwezigheid weer in de top-8.

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 371 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 32 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8881324199111
2Dick de KnikkerD de Knikker1324151210
3John MaasJakpotJohnny132410617
4Ben AertsBen Aerts130409815
5Barrie PieterszB Pietersz11273973210
6Kees AertsKees Aerts132382416
7Mitch Vulperhorstmitch16132378815
8Danielle van RaamsdonkDaniellevR3237294
9Tom de KoningKingkoning231367026
10Jaska KierzekJJ Kierzek32365116
11Marinus NijhofM.Nijhof132356714
12Maarten van DelftTheChomiK30355619
13Yifan LiYIFAN129355517
14Joris JoosenJ. Joosen131352014
15Justin TelengJustintel231349328
16Rene de BruijnRenedeBruijn29349216
17Eric Verhoofericverhoof13234903
18Hugo SchijvensTriffic_013230341723
19Alberto StegemanAlbertoS3133544
20Sem PeetersS. Peeters29333617

PokerCity League
De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL:

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.