PCL Ranking Update: Donny Otte leidt maandranking juli, John Maas algemeen klassement na vijftig events!

PokerCity League - Jackpot Johnny
Jackpot Johnny

Deze keer op zondag, de PCL Ranking update. Met deze week de stand van zaken in de maandranking van juli na vier events, waarin Donny Otte aan kop gaat. In het algemeen klassement met nu vijftig gespeelde events, gaat ‘JakpotJohnny’ nog altijd aan kop voor Donny Jaspers en Dick de Knikker. Speciale vermelding voor de spelers die alle vijftig toernooien van de PokerCity League tot nu toe hebben gespeeld: John Maas, Donny Jaspers, Dick de Knikker, Kees Aerts, Daniëlle van Raamsdonk en Marinus Nijhof. Respect! We praten je bij over de rangen en standen in dit artikel.

INHOUD – POKERCITY LEAGUE RANKING UPDATE

Toernooien in de maand juli

In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juli, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn vier events gespeeld tot nu toe in juli. Joris Joosen, Tiara Staal en Marinus Nijhof pakten allemaal hun tweede titel, terwijl Robin Ganpat zijn eerst triomf mocht vieren.

"<yoastmark

RondeWinnaarEntries
#50 – Donderdag 8 juli 2021Marinus Nijhof121Recap
#49 – Dinsdag 6 juli 2021Tiara Staal127Recap
#48 – Zondag 4 juli 2021Joris Joossen110Recap
#47 – Donderdag 1 juli 2021Robin Ganpat130Recap

Wil je de uitzendingen van alle uitzendingen nog eens terugkijken? Dat kan via ons Twitch kanaal.

Maandranking

Met vier van de dertien toernooien gespeeld is het nog vroeg in de maand, maar de eerste favorieten hebben zich al gemeld. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn. Donny Otte (1e) gaat aan kop, op de voet gevolgd door Moreno ‘Gyozo_28’ Rutten (2e) die drie finaletafels op rij haalde. Kevin ‘Kevinm34’ Michelsen (3e) staat derde vlak achter Moreno.

Hieronder de top 10 van de maandranking juli na 4/ 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Donny Ottedonnyo4549
2Moreno RuttenGyozo_284541
3Kevin MichelsenKevinm344537
4Marinus NijhofM.Nijhof4518
5Ron LemmensR.Lemmens4514
6Wim van DorstenWim van D4500
7Calvin SwanenbergC. Swa4488
8Henk Hordenbananenman4471
9Nico SchilderNico S4470
10Joris JoosenJ. Joosen4460

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs

Kees Aerts (6e) is de best geklasseerde ambassadeur en hij weet zijn topnotering goed vast te houden. Alberto Stegeman (15e) handhaaft zichzelf al tijden in de subtop. Mark Roovers (46e) en Albert Hoekendijk (57e) gokken op een comeback als ze events gaan inlopen na vijftig gespeelde events.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
6Kees AertsKees Aerts1505578111
15Alberto StegemanAlbertoS149501617
46Mark RooversMark Roovers33332816
57Albert HoekendijkA Hoekendijk2728304

PokerCity League Ranking

In het algemeen klassement is de leiding na 50 speelrondes in handen van John Maas (1e), die een gaatje heeft geslagen richting Donny Jaspers (2e) en Dick de Knikker (3e). Maarten van Delft (4e) kan met twee events minder gespeeld mogelijk nog wat goedmaken en dat geldt ook voor Barrie Pietersz (5e) die zeven meetellende events minder heeft gespeeld dan de top 3.

Kees Aerts (6e) zal er zijn handen vol aan hebben om zijn zoon Ben Aerts (7e) achter zich te houden. Ben heeft zeven events minder gespeeld dan Kees, die alle vijftig de toernooi van de partij was. Mitch Vulperhorst (8e) ‘heeft ze waar ie ze hebben wil’ en is ongetwijfeld een enorme eindspring aan het voorbereiden om zo een aanval op de top van het klassement te doen.

"<yoastmark

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 50 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny1506185112
2Donny Jaspersdjaspers8882506016214
3Dick de KnikkerD de Knikker1505688212
4Maarten van DelftTheChomiK485621114
5Barrie PieterszB Pietersz11435586213
6Kees AertsKees Aerts1505578111
7Ben AertsBen Aerts243543827
8Mitch Vulperhorstmitch16149540319
9Danielle van RaamsdonkDaniellevR50537316
10Marinus NijhofM.Nijhof250525827
11Jaska KierzekJJ Kierzek49516919
12Yifan LiYIFAN1445100111
13Joris JoosenJ. Joosen247507625
14Lou Poppelierpunter495023111
15Alberto StegemanAlbertoS149501617
16Ilja PetkovskiI. Petkovski346487829
17Tom de KoningKingkoning244486327
18Sem PeetersS. Peeters454773111
19Jan AlemansDiscoDuck551474762111
20Yuri Oosterveenstuntpiloot141474416

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.