PCL Ranking Update: Donny Jaspers grijpt koppositie algemeen klassement, Adri Stijnman leidt in augustus

PokerCity League - John Maas vs Donny Jaspers

In de PCL ranking update gaan we in op de stand van zaken in de maandranking van augustus en natuurlijk het algemeen klassement. Donny Jaspers heeft in het algemeen klassement John Maas van de eerste plaats verdreven en de koppositie te pakken. In de maandranking van augustus gaat Adri Stijnman aan kop met Donny Jaspers in zijn kielzog. In dit artikel praten we je bij over de rangen en standen van de PCL.

INHOUD – PCL RANKING UPDATE

Toernooien in de maand augustus

In totaal worden in augustus dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag.

Vooralsnog leverde augustus enkel nieuwe winnaars op. Zowel Emiel Kroese, Rutger van Faassen en Dick de Knikker pakten afgelopen week hun eerste titel. Emiel joeg al langer op een titel en nu was het dan eindelijk zo ver. Rutger pakte al in zijn tweede deelname het eremetaal. Dick de Knikker had al eens een maandranking gewonnen (van april) en heeft nu ook een toernooizege te pakken.

Dick de Knikker
RondeWinnaarEntries
#65 – Donderdag 12 augustus 2021Dick de Knikker105Recap
#64 – Dinsdag 10 augustus 2021Rutger van Faassen121Recap
#63 – Zondag 8 augustus 2021Emiel Kroese99Recap
#62 – Donderdag 5 augustus 2021Ron Lemmens111Recap
#61 – Dinsdag 3 augustus 2021Nancy van Bakel108Recap
#60 – Zondag 1 augustus 2021Joost van den Heuvel99Recap

Wil je de uitzendingen van alle toernooien nog eens terugkijken? Dat kan via ons YouTube kanaal.

Maandranking

Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

De nodige rankingtoppers strijden mee in de top van de maand augustus, maar Adri Stijnman blijft ze vooralsnog allemaal voor want hij gaat aan kop. Donny Jaspers, Joris Joosen, Ben Aerts en John Maas geven plankgas in de laatste maand van de PokerCity League om hoge ogen te gooien in het klassement en de maandranking. Vier spelers uit de top tien hebben nog een event minder gespeeld en kunnen dus nog een sprongetje maken.

Adri ‘hitme79’ Stijnman

Top 10 maandranking augustus na 6/13 events

#NaamUsernameEventsPunten
1Adri Stijnmanhitme796663
2Donny Jaspersdjaspers8886635
3Joris JoosenJ. Joosen6628
4Ben AertsBen Aerts5579
5John MaasJakpotJohnny6562
6Joost van OosterhoutJoost van O5561
7John SchotSchipper19586559
8Rene PosthumaTheJokerRene5556
9Mato BozicMB696543
10Huib BelksmaBelki_485513

Klik hier voor de complete ranking

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

PCL Ranking Update

We zeiden het al eerder, het is en blijft ongemeen spannend aan de kop van het algemeen klassement. Donny Jaspers (1e) wipte afgelopen week over John Maas (2e) heen en sloeg meteen een gaatje van 43 punten. De ontknoping in augustus gaat dus een hele spannende worden. De rest van het veld, nog steeds aangevoerd door Barrie Pietersz (3e), lijkt voor het brons te strijden.

Ben Aerts (4e) is twee plekken gestegen ten opzichte van vorige week en zit Barrie nu op de hielen al scheelt het nog zeventig punten. Maarten van Delft (5e) en Yifan Li (6e) hebben topscores nodig maar nog steeds zicht op een bronzen plak.

Dick de Knikker (7e) is een plekje opgeschoven dankzij zijn overwinning van afgelopen donderdag en dat ging ten koste van Kees Aerts (8e), die onder grote druk van Marinus Nijhof (9e) staat voor een plekje in de top-8.

PokerCity League - Donny Jaspers
Donny Jaspers

Kwalificatie

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 65 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1Donny Jaspersdjaspers8882506985220
2John MaasJakpotJohnny1506942117
3Barrie PieterszB Pietersz11506591218
4Ben AertsBen Aerts2506521213
5Maarten van DelftTheChomiK506467115
6Yifan LiYIFAN1506448118
7Dick de KnikkerD de Knikker11506260212
8Kees AertsKees Aerts1506237114
9Marinus NijhofM.Nijhof350620129
10Jaska KierzekJJ Kierzek506069114
11Mitch Vulperhorstmitch161506009110
12Joris JoosenJ. Joosen250599027
13Danielle van RaamsdonkDaniellevR50581918
14Lou Poppelierpunter505735111
15Yuri Oosterveenstuntpiloot150570119
16Maurice MeijerMausfct1505690214
17Alberto StegemanAlbertoS1505684111
18Tom de KoningKingkoning250557829
19Albert de VriesAlbertdeV2505459211
20Jan AlemansDiscoDuck551505449113

Klik hier voor de volledige PokerCity League Ranking

Strijd der PCL-ambassadeurs

Kees Aerts (8e) blijft de best geklasseerde ambassadeur, al zakte hij wel een plekkie. Alberto Stegeman (18e) zakte drie plekken. Mark Roovers (54e) richt zich al volledig op de finale en Albert Hoekendijk (69e) heeft helaas te weinig tijd om nog vaak mee te doen.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
8Kees AertsKees Aerts1506237114
18Alberto StegemanAlbertoS1505684111
54Mark RooversMark Roovers36362416
72Albert HoekendijkA Hoekendijk2829644

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.