PCL Ranking Update: Dick de Knikker zegeviert glansrijk in maandranking april, leidt ook algemeen klassement

Vaste prik op zaterdag, de ranking update van de PokerCity League. Met deze week de afronding van de maandranking april. Het zal geen verrassing zijn gezien zijn zeven finaletafels en een FT-bubble, dat Dick de Knikker de winnaar is geworden van de maandranking april! Dick krijgt de Gouden PokerCity League Card Protector voor deze prestatie en heeft zich direct geplaatst voor de seizoensfinale met twee bullets / levens. In het algemeen klassement gaat Dick ook aan kop, vlak voor Donny Jaspers en Ben Aerts. Morgen op zondag 2 mei start de maandranking mei, waarin ook weer de beste acht resultaten meetellen uit een maximum van dertien toernooien die in mei gespeeld worden. We praten je in dit artikel helemaal bij over de rankings van de PCL.

Toernooien in de maand april
In totaal werden er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld in april. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Kees Aerts
RondeWinnaarEntries
#20 – Donderdag 29 april 2021Kees Aerts142Recap
#19 – Dinsdag 27 april 2021Madeleine van den Heuvel121Recap
#18 – Zondag 25 april 2021Erik Bakhuis114Recap
#17 – Donderdag 22 april 2021Toon Kraus127Recap
#16 – Dinsdag 20 april 2021Hugo Schijvens132Recap
#15 – Zondag 18 april 2021John Maas91Recap
#14 – Donderdag 15 april 2021Jan Alemans135Recap
#13 – Dinsdag 13 april 2021Falk Louwers127Recap
#12 – Zondag 11 april 2021JP Karman99Recap
#11 – Donderdag 8 april 2021Mitch Vulperhorst129Recap
#10 – Dinsdag 6 april 2021Roger Soekardi134Recap
#9 – Zondag 4 april 2021Joris Joosen93Recap
#8 – Donderdag 1 april 2021Tom de Koning141Recap

Maandranking
Met dertien gespeelde toernooien zit de maandranking april erop. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken.

Dick de Knikker (1e) had de spanning al grotendeels uit de ontknoping gehaald en kwam in het laatste event ook niet meer in de problemen. Hij haalde maar liefst zeven finaletafels in april en strandde ook nog een keer als FT-bubble! Een ongekende prestatie en natuurlijk levert zoiets heel veel rankingpunten op, genoeg voor de zege in de maandranking. Maandrankingwinnaars krijgen van ons de Gouden PokerCity League Card Protector thuisgestuurd en verdienen twee bullets / levens voor in de seizoensfinale. We hebben helaas geen foto van Dick in ons archief, anders hadden we die hier geplaatst natuurlijk.

In het laatste toernooi van april, PCL #20, kwam Kevin ‘Bigsky’ van Eeuwijk (2e) nog wel dicht in de buurt. Hij werd tweede achter Kees Aerts en bij een overwinning was Kevin nog tot op dertien puntjes van Dick gekomen. De derde plek in de maandranking april was voor John ‘JakpotJohnny’ Maas (3e).

John ‘JakpotJohnny’ Maas

Barrie Pietersz zegevierde in maart en werd de allereerste winnaar van de Gouden PokerCity League Card Protector, de trofee voor maandrankingwinnaars. We hebben de trofeeën inmiddels binnen en zodra we de prijswinnaarspakketten compleet hebben, gaan ze de deur uit.

Hieronder de top tien van de eindstand van de maandranking april na 13/ 13 events gespeeld (klik hier voor de complete ranking):

#NaamUsernameEventsPunten
1Dick de KnikkerD de Knikker81334
2Kevin van EeuwijkBigsky81269
3John MaasJakpotJohnny81224
4Mitch Vulperhorstmitch1681187
5Ben AertsBen Aerts81174
6Hugo SchijvensTriffic_01381144
7Jan AlemansJan Alemans81142
8Maarten van DelftTheChomiK81139
9Rene de BruijnRenedeBruijn81138
10Donny Jaspersdjaspers88881105

Strijd der PCL-ambassadeurs
De strijd tussen de vier ambassadeurs van de PokerCity League is natuurlijk ook een interessante. Alberto Stegeman heeft daarin de leiding nog steeds in handen ondanks de toernooizege van Kees Aerts afgelopen week. Kees was daarmee wel de eerste ambassadeur die een titel pakte, waarmee hij die strijd in ieder geval heeft gewonnen. Voor Albert Hoekendijk en Mark Roovers is er werk aan de winkel om hun achterstand in te lopen, al hebben zij ook iets minder partijen gespeeld. Er gaan al geruchten dat Mark en Kees een sidebet willen afsluiten voor de maandranking mei, waarin de laagst geklasseerde speler een strippenkaart (tien tickets voor de PCL) beschikbaar stelt voor een mooie actie! Daarover de komende week meer informatie.

Alberto Stegeman

Hieronder de ranking der PCL-ambassadeurs:

#NaamUsernameAchievementsEventsPuntenFinalePlay-off
15Alberto StegemanAlbertoS1923302
19Kees AertsKees Aerts120227413
38Albert HoekendijkA Hoekendijk1619143
46Mark RooversMark Roovers1616683

PokerCity League Ranking
In het algemeen klassement is de leiding na twintig speelrondes in handen van Dick de Knikker (1e), die een kleine voorsprong heeft op Donny Jaspers (2e) en Ben Aerts (3e). John Maas (4e), Joris Joosen (5e), Maarten van Delft (6e) en Rene de Bruijn (7e) staan er ook prima voor. Nu het aantal gespeelde events ook zichtbaar is, valt in de top vooral op dat Barrie Pietersz (8e) met vijftien gespeelde events een hele hoge notering heeft. Hij heeft vijf events minder gespeeld en zijn slaggemiddelde per event is het hoogste, zeker eentje om rekening mee te houden!

Barrie Pietersz

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te proberen te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 324 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PokerCity League Ranking 2021 – Na 20 speelronden

#NaamUsernameAchievementsEventsPuntenFinalePlay-off
1Dick de KnikkerD de Knikker120280329
2Donny Jaspersdjaspers888120278516
3Ben AertsBen Aerts119272413
4John MaasJakpotJohnny120260415
5Joris JoosenJ. Joosen120257113
6Maarten van DelftTheChomiK1925076
7Rene de BruijnRenedeBruijn1924584
8Barrie PieterszB Pietersz115244928
9Mitch Vulperhorstmitch16120242513
10Danielle van RaamsdonkDaniellevR2024052
11Jaska KierzekJJ Kierzek2023972
12Andre Boerandreboer1823655
13Marinus NijhofM.Nijhof120235612
14Sem PeetersS. Peeters1923325
15Alberto StegemanAlbertoS1923302
16Hugo SchijvensTriffic_013119231611
17Edwin van der SteenEdwinvdSteen1823096
18Tom de KoningKingkoning119230814
19Kees AertsKees Aerts120227413
20Eric Verhoofericverhoof12022201

Meer weten over de opzet van de PokerCity League? Check dan deze pagina met daarop de ‘Routekaart naar de finale’.

Ranking Upgrade
Op veler verzoek (en het was ook onze eigen wens) hebben we de rankings onlangs een vette upgrade gegeven. In het algemeen klassement en in de maandranking zie je nu ook hoeveel events iemand heeft gespeeld. Zo kun je een betere inschatting maken van de stand van zaken en hoeveel je nog kunt inlopen bijvoorbeeld. Daarnaast hebben we icoontjes toegevoegd voor de toernooiwinnaars, maandrankingwinnaars en onze ambassadeurs. Ook is inzichtelijk gemaakt hoeveel bullets een speler al heeft verdiend voor de seizoensfinale en uiteraard wordt ook het aantal gewonnen play-offtickets weergegeven. Aankomende week wordt ook zichtbaar dat je vanaf zes play-offtickets ook een finalebullet hebt verdiend.

Op een pc wordt de tabel al volledig weergegeven, het kan zijn dat je op een smartphone nog niet alle kolommen kan zien hier wordt nog aan gesleuteld. Verderop in het artikel zie je hoe deze upgrades eruit zien en ook op de rankingpagina wordt de nieuwe stijl weergegven. De credits voor deze mooie updates zijn voor onze eigen PCL-ambassadeur Kees ‘database’ Aerts (en zijn partner in crime James) en Lars ‘Larsvegas’ Smeets die met vereende krachten dit overzicht samenstellen.

PokerCity Workshops
Prins Flip
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.