PokerCity League Seizoen 7 Recap – Alle statistieken & feiten op een rij!

PokerCity League | Seizoen 7 | Recap
PokerCity League | Seizoen 7 | Recap

PokerCity League Seizoen 7 is in de boeken en de winnaars zijn bekend. Reden genoeg om in dit artikel terug te kijken op het afgelopen seizoen. Nadat Frank Mackenschins de ranking had gewonnen was het tijd voor de finale. Kees Aerts plaatste zich via de play-off voor de finale en kaartte zich met één bullet naar de finaletafel. Kees voltooide het huzarenstuk door de finale te winnen. Frank won dit seizoen 7 titels. Johan Wisselo had het beste eindschot en pakte de maandranking van mei en van juni. In de zomer kun je meespelen in de PokerCity Summer Jam. Het nieuwe seizoen, Seizoen 8, van de PokerCity League start op 1 september.

INHOUD – PCL Seizoen 7 recap

Nieuwe spelers spelen de eerste keer altijd gratis! Gebruik code ‘NEWPLAYER‘ op tickets.pokercity.nl

Ranking PCL Seizoen 7

Frank Mackenschins werd onbedreigd winnaar van de ranking van Seizoen 7. Hij stond 51 van de 60 events bovenaan, won 7 events en een maandranking. Johan Wisselo had het sterkste eindschot, hij won de maandranking van mei en juni en eindigde op de tweede plaats. Peggy Volp passeerde op de valreep Lou Poppelier en pakte de derde plaats. Peggy eindigde voor het 4e seizoen op rij in de top 5 van de ranking, een nette prestatie.

Records worden gemaakt en eindigen. De zeven overwinningen van Frank en de back-to-back winst in de maandranking van Johan zijn nieuwe records. Aan de winreeks van Donny Jaspers, die in de eerste zes seizoenen van de PCL minstens één event won kwam een einde. Ook aan de mooie serie van John Maas die in alle seizoenen in de top 8 van de ranking eindigde kwam een eind. Het was dus geen succesvol seizoen voor de twee spelers van team PokerCity League.

Donny steeg op de laatste speeldag nog wel naar de achtste plaats in de ranking maar dat kon het seizoen van Donny niet redden. Ronald en Ies den Hollander eindigden op plaats vijf en zes. De laatste speler in de top 8 was Richard Kosterman op plaats zeven.

Erik Bakhuis was de eerste speler die de eerste plaats in de ranking innam. Na één event begon de eerste reeks van Frank Mackenschins. Hij moest zijn eerste plaats één event af staan aan Ies den Hollander en zeven events aan Lou Poppelier en stond 51 events op de 1e plaats.
PCL | Seizoen 07 | Ranking Winnaar: Frank Mackenschins

Eindstand Ranking PCL Seizoen 7

#NaamAantal punten
1Frank Mackenschins2.993
2Johan Wisselo2.710
3Peggy Volp2.669
4Lou Poppelier2.655
5Ronald den Hollander2.541
6Ies den Hollander2.530
7Richard Kosterman2.510
8Donny Jaspers2.466
9Michel Hoekstra2.456
10Esmay Porte2.411

Play-off PCL Seizoen 7

Op dinsdag 2 juli werd de play-off van Seizoen 7 van de PokerCity League gespeeld. Willie Steeman, Roy Schinkel, Barbara Smith, Otto-Jan Leeverink, Kevin Rouwette en Kees Aerts kwalificeerden zich hierin voor de finale. Lou Poppelier, Richard Kosterman, Donny Jaspers en Richard Kosterman pakten een extra bullet voor de finale.

Lees hier alles over de play-off van Seizoen 7.

Finale PCL Seizoen 7

Donderdag 4 juli was de dag van de grote finale van Seizoen 7 van de PokerCity League. Kees Aerts won de finale. Adam Stam pakte het zilver en Michel Hoekstra pakte het brons.

Lees hier het uitgebreide verslag van de finale van PokerCity League Seizoen 7.
PokerCity League - Seizoen 7 - Winnaar Finale - Kees Aerts

Uitslag Finale PCL Seizoen 7

#NaamUsername
1Kees AertsKees Aerts
2Adam StamAdamski
3Michel HoekstraM.Hoekstra
4Eugene DeenenEus-1967
5Donny van NesDonneahh
6Marcel Schoutenmarcel99
7Johan WisseloJ.Wisselo
8Lou Poppelierpunter
9Peggy VolpFloppie
10Frank MackenschinsMACK_EXCISTS

Maandranking winnaars PCL Seizoen 7

Iedere maand werd er gestreden om de gouden PokerCity League card protector. Johan Wisselo won dit seizoen tweemaal een maandranking, in mei en juni.

MaandNaam
FebrariFrank Mackenschins
MaartDonny van Nes
AprilErik Bakhuis
MeiJohan Wisselo
JuniJohan Wisselo

Winnaars PCL Seizoen 7

In Seizoen 7 werden zestig events gespeeld. Frank Mackenschins was de speler met de meeste overwinningen. Hij zette het record aantal overwinningen in één seizoen op zeven events. Johan Wisselo won vijf titels en Pieter Salet, Donny van Nes en Michel Eugene Deenen wonnen er drie.

PCL Summer Jam - 1000x258

Hieronder het overzicht van de spelers die meer dan één event wisten te winnen in PCL7.

#NaamPCL7
1Frank Mackenschins7
2Johan Wisselo5
3Pieter Salet3
3Donny van Nes3
3Eugene Deenen3
6John Maas2
6Lou Poppelier2
6Jan Alemans2
6Erik Bakhuis2
6Michel Verkruijssen2
6Michel Hoekstra2
6Adam Stam2
6Peter Steensel2
6Peggy Volp2
6Richard Kosterman2

PCL Seizoen 7 – De meeste / hoogste

‘Rekenmeester’ Ronald den Hollander produceerde de volgende leuke feitjes en weetjes van Seizoen 7.

PCL 7 – De meeste / hoogsteNaamAantalRecord
Aantal overwinningenFrank Mackenschins77
Play-offticketsJohan Wisselo1415
Runner-up (#2)Lou Poppelier
Jan Alemans
Jos van Rheden
Edwin Roovers
34
FinaletafelsJohan Wisselo1921
Top-5 noteringenJohan Wisselo1515
Heads-upFrank Mackenschins89
BubblesMichel Hoekstra
Peter Steensel
Melvin Medar
45
Punten (over alle events)Frank Mackenschins3.3734.122
SlaggemiddeldeJoost van Oosterhout60,660,7
Back-to-back overwinningenFrank Mackenschins11
Weken in top 8 van de rankingEsmay Porte5959

Slaggemiddelde

In het eerste seizoen van de PCL introduceerde Kees Aerts de term slaggemiddelde. Het slaggemiddelde is het totaal aantal behaalde punten gedeeld door het aantal deelnames in één seizoen. Hieronder tref je de top 8 aan van PCL7.

#UsernameNaamPuntenEventsSlaggemiddelde
1Ron LemmensR.Lemmens7721170,2
2Joost van OosterhoutJoost van O1.8193060,6
3Frank MackenschinsMACK_EXCISTS3.3735759,2
4Donny van NesDonneahh1.6793056,0
5Ronald den HollanderHollaron3.2816054,7
5Peggy VolpFloppie3.0075554,7
5Pieter SaletPieter Salet2.4054454,7
8Esmay PorteEsmay2.8755552,3
9Michel HoekstraM.Hoekstra2.5584952,2
10Johan WisseloJ.Wisselo2.8125452,1

Finaletafels

Een vaste gewoonte tijdens de gestreamde events is het voorstellen van de finalisten. De namen van sommigen werden daarbij natuurlijk vaker genoemd dan die van anderen. Johan Wisselo wist maar liefst negentien finaletafels te halen dit seizoen.

Onderstaand het overzicht van spelers met twaalf of meer finaletafels in PCL7.

#NaamPCL7
1Johan Wisselo19
2Frank Mackenschins16
2Michel Hoekstra16
4Peter Steensel14
5John Maas13
5Donny Jaspers13
5Eugene Deenen13
5Peggy Volp13
5Jos van Rheden13
5Edwin Roovers13
5Richard Kosterman13
12Jan Alemans12

Play-offtickets

Naast het aantal finaletafels is het aantal behaalde play-offtickets een belangrijke prestatie-indicator. Johan Wisselo wist met veertien tickets de meeste tickets te verzamelen. Michel Hoekstra en Jos van Rheden zaten daar met twaalf tickets vlak achter. Hieronder een overzicht van de spelers met tien of meer play-offtickets in PCL7.

#NaamPCL7
1Johan Wisselo14
2Michel Hoekstra12
2Jos van Rheden12
4Donny Jaspers11
4Simon Maguire11
4Sander de Brabander11
4Edwin Roovers11
8Peggy Volp10

Totaal aantal deelnames

In Seizoen 7 werden 60 events gespeeld. Slechts drie spelers speelden elke ronde mee, te weten John Maas, Ies den Hollander en Ronald den Hollander. John continueerde zijn serie van onafgebroken deelnames aan de PCL met een zevende seizoen, Chapeau.

Hieronder het overzicht van de spelers met het meeste aantal gespeelde events in PCL7.

#NaamPCL7
1John Maas60
1Ies den Hollander60
1Ronald den Hollander60
4Lou Poppelier59
5Peter Steensel57
5Eugene Deenen57
5Frank Mackenschins57
8Donny Jaspers56
8Jan Alemans56
8Sandra van Eijk56
11Peggy Volp55
11Esmay Porte55

John Maas | Dutch Open Poker Series

PokerCity League Hall of Fame

Na Seizoen 1, in 2021, is de PokerCity League Hall of Fame gecreëerd. Hierin worden alle prijswinnaars van alle seizoenen van de PCL geëerd. Klik hier om naar de PokerCity League Hall of Fame pagina te gaan.

PokerCity League Seizoen 8

Het volgende seizoen van de PokerCity League trapt af op 1 september. Er worden dan weer 60 events gespeeld. In augustus publiceren we nog een artikel met alle details van PokerCity League Seizoen 8.

In de zomer break kun je meespelen in de PokerCity Summer Jam. Klik hier voor alle informatie.

Lijkt het jou leuk om een keer mee te doen in de PokerCity League? Nieuwe spelers spelen de eerste keer altijd gratis! Gebruik code ‘NEWPLAYER‘ op tickets.pokercity.nl

 

Johan Wisselo
Johan 'Spoorman' Wisselo is PCL-speler van het eerste uur en verzorgt sinds kort ook de PCL-recaps op de PokerCity-website.