PCL Ranking Update: Verbeten strijd tussen John Maas en Donny Jaspers in algemeen klassement én maandranking!

PokerCity League - John Maas vs Donny Jaspers

In de PCL ranking update gaan we in op de stand van zaken in de maandranking van augustus en natuurlijk het algemeen klassement. In beide rankings zien we dezelfde twee spelers bovenaan. John Maas voert na 62 events nog steeds de ranking aan met een hele kleine voorsprong op Donny Jaspers. De verbeten strijd stuwt de heren tot grote hoogte, want in de laatste maandranking van seizoen 1 staan ze ook bovenaan, echter staat Jaspers daar op de bovenste plek. In dit artikel praten we je bij over de rangen en standen van de PCL.

INHOUD – PCL RANKING UPDATE

Toernooien in de maand augustus

In totaal worden in augustus dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag.

Vooralsnog leverde augustus enkel nieuwe winnaars op. Zowel Joost van den Heuvel, Nancy van Bakel als Ron Lemmens pakten hun eerste titel. Van den Heuvel was er al vaak dichtbij, met een tweede, een derde, twee vierde en een vijfde plek. Zes keer bleek echter scheepsrecht voor hem in PCL #60. Van Bakel haalde ook al eens een tweede plek en moest in PCL #61 afrekenen met John Maas, Mato Bozic en Donny Jaspers. Ze slaagde met glans voor die test en heeft nu een titel op haar naam.

Lemmens werd eind vorige maand nog tweede en had ook al een vierde plek op zijn naam staan. In PCL #62 pakte hij zijn eerste zege, door Johan Wisselo en Joost Vervest naar de respectivelijk tweede en derde plek te verwijzen.

PCL Ranking Update - Ron Lemmens
Ron Lemmens
RondeWinnaarEntries
#62 – Donderdag 5 augustus 2021Ron Lemmens111Recap
#61 – Dinsdag 3 augustus 2021Nancy van Bakel108Recap
#60 – Zondag 1 augustus 2021Joost van den Heuvel99Recap

Wil je de uitzendingen van alle toernooien nog eens terugkijken? Dat kan via ons YouTube kanaal.

Maandranking

Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Donny Jaspers en John Maas vechten een verbeten strijd uit in het algemeen klassement en geven elkaar geen duimbreed toe. In de laatste maandranking van seizoen 1 laait de strijd verder op en willen de heren hun beste prestatie leveren. Dat heeft ertoe geleid dat beide heren, na 3 toernooien, ook de plekken één en twee innemen in de maandranking. In tegenstelling tot het algemeen klassement staat Jaspers hier op één en Maas op twee.

Nancy van Bakel en Rene Posthuma staan gelijk op een gedeelde derde plek en ook Joost van Oosterhout, Yifan Li en Mato Bozic doen goed mee. Jeroen Brands heeft nog een ‘inhaalwedstrijd’ tegoed en zou met een goede prestatie de leiding kunnen overnemen.

Top 10 maandranking augustus na 3/13 events

#NaamUsernameEventsPunten
1Donny Jaspersdjaspers8883369
2John MaasJakpotJohnny3338
3Nancy van BakelNHvanB3324
4Rene PosthumaTheJokerRene3324
5Joost van OosterhoutJoost van O3320
6Yifan LiYIFAN3317
7Mato BozicMB693315
8Jeroen BrandsBrando.J2295
9Tim SchoenmaekersTims3243291
10Alberto StegemanAlbertoS3286

Klik hier voor de complete ranking

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

PCL Ranking Update

We zeiden het al eerder, het is ongemeen spannend aan de kop van het algemeen klassement. John Maas (1e) staat nog steeds bovenaan, maar zag Donny Jaspers (2e) tot op slechts 27 punten naderen. De ontknoping in augustus gaat dus een hele spannende worden. De rest van het veld, aangevoerd door Barrie Pietersz (3e), lijkt voor het brons te strijden. De twee kemphanen lijken niet meer in te halen.

Yifan Li (4e) continueert zijn goede vorm van juli en dat heeft ertoe geleid dat hij Maarten van Delft (5e) heeft ingehaald. De verschillen tussen de twee zijn klein, maar met deze vorm zal Li eerder een bedreiging gaan vormen voor de derde plek van Pietersz, dan dat hij zijn vierde plek zal afstaan.

Ben Aerts (6e) werd verleden week gepasseerd door vader Kees Aerts (7e), maar draaide afgelopen week de rollen weer om en heeft nu een gat van 104 punten geslagen. Dick de Knikker (8e) leek zich net op tijd te realiseren dat hij moet blijven presteren om zijn top-8 klassering te behouden. Na een wat mindere periode, waarin hij afzakte van plek vijf naar plek acht, doet hij het in augustus weer beter. En dat is nodig ook, want Marinus Nijhof, Jaska Kierzek en Mitch Vulperhorst azen op zijn plekje bij de beste acht.

PCL Ranking Update - Maarten van Delft, Ben Aerts, Kees Aerts

Kwalificatie

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 62 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny1506908117
2Donny Jaspersdjaspers8882506881218
3Barrie PieterszB Pietersz11506495217
4Yifan LiYIFAN1506388118
5Maarten van DelftTheChomiK506361115
6Ben AertsBen Aerts2506301210
7Kees AertsKees Aerts1506197114
8Dick de KnikkerD de Knikker1506128212
9Marinus NijhofM.Nijhof350610929
10Jaska KierzekJJ Kierzek506065114
11Mitch Vulperhorstmitch161505989110
12Danielle van RaamsdonkDaniellevR50581918
13Joris JoosenJ. Joosen250579626
14Lou Poppelierpunter505685111
15Alberto StegemanAlbertoS1505614111
16Maurice MeijerMausfct1505568214
17Tom de KoningKingkoning250551029
18Yuri Oosterveenstuntpiloot148547018
19Andre Boerandreboer2445405213
20Albert de VriesAlbertdeV2505339211

Klik hier voor de volledige PokerCity League Ranking

Strijd der PCL-ambassadeurs

Kees Aerts (7e) blijft de best geklasseerde ambassadeur, steady op plek zeven in het algemeen klassement. Alberto Stegeman (15e) liep wat in op Aerts en maar moet uit een ander vaatje gaan tappen wil hij Aerts nog gaan inhalen. Mark Roovers (51e) en Albert Hoekendijk (69e) lijken kansloos in de strijd der PCL-ambassadeurs, met nog tien events te spelen in het eerste seizoen van de PokerCity League.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts1506197114
15Alberto StegemanAlbertoS1505614111
51Mark RooversMark Roovers36362416
69Albert HoekendijkA Hoekendijk2829644

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Lars Smeets a.k.a. 'LarsVegas' uit Valkenburg is sinds 2012 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Pieter 'PrinsFlip' Salet.