PCL Ranking Update: Moreno Rutten wint maandranking juli, John Maas nog steeds aan kop algemeen klassement!

Moreno Rutten (Foto: nac.nl)
© Moreno Rutten (Foto: nac.nl)

In de PCL ranking update gaan we in op de stand van zaken in de maandranking van juli en natuurlijk het algemeen klassement. De maandranking van juli is gewonnen door Moreno Rutten, die Marinus Nijhof en Donny Otte voorbleef. In het algemeen klassement voert John Maas na 59 events nog steeds de ranking aan met in zijn kielzog Donny Jaspers en Barrie Pietersz. Spelers die inmiddels 50 of meer events gespeeld hebben kunnen zich melden voor de speciale PokerCity League ‘ring van zelfvertrouwen’. In dit artikel praten we je bij over de rangen en standen van de PCL.

INHOUD – PCL RANKING UPDATE

Toernooien in de maand juli

In totaal werden er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld in juli, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link. Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag.

In juli waren er twee spelers die twee overwinningen pakten. Dat niet alleen, ze deden dat ook beiden back-to-back, Marinus Nijhof en Mato Bozic. Nijhof zette daarmee zijn totaal aantal overwinningen op drie. De prestatie van Bozic was helemaal bijzonder omdat hij de eerste twee keer die hij meespeelde in de PokerCity League beide keren in winst wist om te zetten, een prestatie van formaat.

Albert de Vries, Joris Joosen, Tiara Staal en Bart Jagtenberg sleepten allen een tweede titel in de wacht in juli. Eerste overwinningen waren er voor Robin Ganpat, René Posthuma, Simon Maguire, Jeroen Brands en Mart Peters.

PCL Ranking Update - Mato Bozic
Mato Bozic
RondeWinnaarEntries
#59 – Donderdag 29 juli 2021Albert de Vries116Recap
#58 – Dinsdag 27 juli 2021Mart Peters132Recap
#57 – Zondag 25 juli 2021Mato Bozic106Recap
#56 – Donderdag 22 juli 2021Mato Bozic115Recap
#55 – Dinsdag 20 juli 2021Bart Jagtenberg98Recap
#54 – Zondag 18 juli 2021Jeroen Brands82Recap
#53 – Donderdag 15 juli 2021Simon Maguire112Recap
#52 – Dinsdag 13 juli 2021René Posthuma144Recap
#51 – Zondag 11 juli 2021Marinus Nijhof105Recap
#50 – Donderdag 8 juli 2021Marinus Nijhof121Recap
#49 – Dinsdag 6 juli 2021Tiara Staal127Recap
#48 – Zondag 4 juli 2021Joris Joossen110Recap
#47 – Donderdag 1 juli 2021Robin Ganpat130Recap

Wil je de uitzendingen van alle toernooien nog eens terugkijken? Dat kan via ons YouTube kanaal.

Maandranking

Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Moreno Rutten (1e) had in het één na laatste toernooi en gat geslagen richting de achtervolgers en wist dat gedecideerd vast te houden in het afsluitende event. Marinus Nijhof (2e) zette met een derde plek in het afsluitende toernooi nog een eindsprint in, maar kon Rutten niet meer bedreigen. Donny Otte (3e), die vijfde werd in het laatste toernooi, kwam daarmee niet alleen tekort voor de winst in de maandranking, hij zag Nijhof ook nog voorbij komen.

Top 10 maandranking juli na 13/13 events

#NaamUsernameEventsPunten
1Moreno RuttenGyozo_2881259
2Marinus NijhofM.Nijhof81197
3Donny Ottedonnyo81162
4Yifan LiYIFAN81150
5Rene PosthumaTheJokerRene81138
6John MaasJakpotJohnny81119
7Rik van Goolrvg81118
8Tiara StaalTiasta_81089
9Donny Jaspersdjaspers88881028
10Ron LemmensR.Lemmens81015

Klik hier voor de complete ranking

PCL Ranking Update - Moreno Rutten
Moreno Rutten (Foto: nac.nl)

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

PCL Ranking Update

John Maas (1e) blijft soeverein aan kop van het algemeen klassement en vergrootte zijn voorsprong op Donny Jaspers (2e) een beetje. De voorsprong bedraagt echter niet meer dan honderd punten en dus gaan we ons opmaken voor een spannende apotheose in augustus. Barrie Pietersz (3e) heeft alle ‘inhaalwedstrijden’ nu gespeeld, waardoor zijn teller ook op 50 events staat. Hij staat ruim achter Maas en Jaspers en heeft slechts enkele punten voorsprong op Maarten van Delft (4e), dus ook daar blijft het ongemeen spannend.

Yifan Li (5e) was uitstekend in vorm in juli en met vier finaletafels maakte hij ook een flinke opmars in het algemeen klassement. Kort achter Li speelt zich een mooie vader-zoon strijd af, tussen Ben Aerts (6e) en Kees Aerts (7e), waarbij de zoon nog steeds de beste papieren heeft. De top-8 wordt gecompleteerd door Dick de Knikker (8e), die een aantal plaatsen gezakt is en voorzichtig moet zijn dat hij niet voorbij gestreefd wordt door Marinus Nijhof, Jaska Kierzek en Mitch Vulperhorst.

PCL Ranking Update - Yifan Li
Yifan Li

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 59 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny1506774116
2Donny Jaspersdjaspers8882506680217
3Barrie PieterszB Pietersz11506333217
4Maarten van DelftTheChomiK506303115
5Yifan LiYIFAN1506183116
6Ben AertsBen Aerts250613629
7Kees AertsKees Aerts1506088113
8Dick de KnikkerD de Knikker1506028212
9Marinus NijhofM.Nijhof350594328
10Jaska KierzekJJ Kierzek505923113
11Mitch Vulperhorstmitch161505921110
12Danielle van RaamsdonkDaniellevR50581918
13Lou Poppelierpunter505651111
14Joris JoosenJ. Joosen250564426
15Tom de KoningKingkoning250545629
16Alberto StegemanAlbertoS1505414110
17Maurice MeijerMausfct1485358213
18Yuri Oosterveenstuntpiloot146533018
19Albert de VriesAlbertdeV2505299211
20Ilja PetkovskiI. Petkovski350526229

Klik hier voor de volledige PokerCity League Ranking

Strijd der PCL-ambassadeurs

Kees Aerts (7e) blijft de best geklasseerde ambassadeur, steady op plek zeven in het algemeen klassement. Alberto Stegeman (16e) liep echter wat in op Aerts en steeg ook twee plekken in het klassement. Mark Roovers (49e) en Albert Hoekendijk (62e) lijken kansloos in de strijd der PCL-ambassadeurs, met nog dertien events te spelen in het eerste seizoen van de PokerCity League.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts1506088113
16Alberto StegemanAlbertoS1505414110
49Mark RooversMark Roovers35354016
62Albert HoekendijkA Hoekendijk2829644

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Lars Smeets a.k.a. 'LarsVegas' uit Valkenburg is sinds 2012 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Pieter 'PrinsFlip' Salet.