PCL Ranking Update: Moreno Rutten aan kop maandranking juli, John Maas blijft leider algemeen klassement!

PokerCity League - John 'JakpotJohnny' Maas

In de PCL ranking update gaan we in op de stand van zaken in de maandranking van juli en natuurlijk het algemeen klassement. De maandranking wordt na tien events aangevoerd door Moreno Rutten. In het algemeen klassement woedt er nog altijd een felle strijd tussen John Maas en Donny Jaspers. Na 56 events en af en toe stuivertje wisselen is het Maas die nu weer de leiding heeft. Spelers die inmiddels 50 of meer events gespeeld hebben kunnen zich melden voor de speciale PokerCity League ‘ring van zelfvertrouwen’. In dit artikel praten we je bij over de rangen en standen van de PCL.

INHOUD – POKERCITY LEAGUE RANKING UPDATE

Toernooien in de maand juli

In totaal zullen er dertien rankingtoernooien voor de PokerCity League gespeeld worden in juli, waarvan de beste acht resultaten per speler meetellen voor de maandranking. Hieronder het overzicht met links naar de complete uitslagen en de recaps. Het totale overzicht van het hele seizoen bekijk je op de uitslagen pagina via deze link.

Het vaste speelschema van de PokerCity League is een rankingtoernooi op dinsdag, donderdag en zondag en een freeroll op zaterdag. Alle toernooiwinnaars van de PokerCity League winnen de Zilveren PokerCity League Card Protector.

Er zijn tien events gespeeld tot nu toe in juli. Marinus Nijhof wist maar liefst twee titels te pakken deze maand en zette zijn totaal op drie, terwijl Joris Joosen, Tiara Staal en Bart Jagtenberg allen een tweede titel in de wacht sleepten. Eerste overwinningen waren er voor Robin Ganpat, René Posthuma, Simon Maguire, Jeroen Brands en Mato Bozic.

"<yoastmark

RondeWinnaarEntries
#56 – Donderdag 22 juli 2021Mato Bozic115Recap
#55 – Dinsdag 20 juli 2021Bart Jagtenberg98Recap
#54 – Zondag 18 juli 2021Jeroen Brands82Recap
#53 – Donderdag 15 juli 2021Simon Maguire112Recap
#52 – Dinsdag 13 juli 2021René Posthuma144Recap
#51 – Zondag 11 juli 2021Marinus Nijhof105Recap
#50 – Donderdag 8 juli 2021Marinus Nijhof121Recap
#49 – Dinsdag 6 juli 2021Tiara Staal127Recap
#48 – Zondag 4 juli 2021Joris Joossen110Recap
#47 – Donderdag 1 juli 2021Robin Ganpat130Recap

Wil je de uitzendingen van alle toernooien nog eens terugkijken? Dat kan via ons YouTube kanaal.


Maandranking

Na tien gespeelde toernooien staan er nog drie toernooien op de rol om de maand af te sluiten. Voor maandrankings tellen de beste acht resultaten mee. Na acht gespeeld events kun je je minste resultaten dus gaan verbeteren om nog wat meer punten te pakken. De teller loopt niet verder op dan 8 events in de ranking, aangezien dat je beste acht resultaten bij elkaar opgeteld zijn.

Moreno Rutten (1e) heeft de leiding en zelfs een klein gaatje geslagen naar achtervolgers Rene Posthuma (2e), John Maas (3e) en Donny Jaspers (4e). Niets is echter nog beslist en het gaat nog spannend worden in de laatste drie events.

Top 10 maandranking juli na 10/13 events

#NaamUsernameEventsPunten
1Moreno RuttenGyozo_2881127
2Rene PosthumaTheJokerRene81048
3John MaasJakpotJohnny81031
4Donny Jaspersdjaspers88881028
5Donny Ottedonnyo81019
6Rik van Goolrvg81014
7Yifan LiYIFAN8994
8Marinus NijhofM.Nijhof8984
9Maurice MeijerMausfct8968
10Daan van Leeuwenspelletje8949

Klik hier voor de complete ranking

"<yoastmark

Puntentelling

De winnaar van de maandranking wint de Gouden PokerCity League Card Protector en plaatst zichzelf direct met twee bullets / levens voor de seizoensfinale van begin september.

Iedere deelnemer is twee punten waard voor de ranking. Daarbij krijgt de winnaar het aantal deelnemers x 2 in punten en elke volgende plek 2 punten minder. Bijvoorbeeld bij 36 spelers krijgt de winnaar 72 punten, de nummer twee 70, de nummer drie 68, etc. De nummer laatst krijgt altijd 2 punten. Dan zijn we er nog niet, want spelers die de finaletafel halen krijgen extra punten. In onderstaand schema zie je hoeveel extra punten er te verdienen zijn:

#Extra Punten
150
225
315
48
55
64
73
82

Strijd der PCL-ambassadeurs

Van de ambassadeurs blijft Kees Aerts (7e) de best geklasseerde, alhoewel hij wel een plekje gezakt is in het algemeen klassement. Ook Alberto Stegeman (18e) zakte een paar plekjes, maar heeft zijn zinnen nog steeds gezet op het inhalen van Kees. Mark Roovers (51e) en Albert Hoekendijk (61e) hebben werk aan de winkel als ze een comeback willen maken, alhoewel ze flink kunnen gaan inlopen als ze de teller op vijftig gespeelde events weten te krijgen.

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
7Kees AertsKees Aerts1505868111
18Alberto StegemanAlbertoS150517018
51Mark RooversMark Roovers34340816
61Albert HoekendijkA Hoekendijk2829644

PokerCity League Ranking

In het algemeen klassement is de leiding ook na 56 speelrondes in handen van John Maas (1e), alhoewel Donny Jaspers (2e) hem op de hielen zit en zelfs een paar keer al de leiding heeft overgenomen. Barrie Pietersz (3e) staat nu derde en heeft nog twee ‘inhaalwedstrijden’ voor de boeg en kan dus ook nog een serieuze bedreiging gaan vormen.

Maarten van Delft (4e) blijft de meest constante factor in de top-8, want ondanks het uitblijven van een overwinning handhaaft hij zich knap in de top. Dick de Knikker (5e) heeft niet meer de vorm van april, toen hij de maandranking won, maar blijft een vaste gast in de top-5.

Ben Aerts (6e) blijft vader Kees Aerts (7e) net voor, maar ook Ben heeft nog 2 toernooien tegoed en kan dus nog een sprong maken. De top-8 wordt gecompleteerd door Yifan Li (8e), die lekker bezig is de laatste tijd en de plek heeft ingenomen die voorheen Mitch Vulperhorst en Danielle van Raamsdonk regelmatig innamen.

"<yoastmark

De beste vijftig resultaten van het seizoen tellen mee in de eindranking van circa zeventig toernooien. Richting het einde van het seizoen gaan spelers die de vijftig events nog niet hebben gehaald, dus inlopen op spelers die al eerder de vijftig aantikken. Het voordeel van veel toernooien spelen is wel dat je meer kans hebt om je mindere resultaten te verbeteren, maar als je niet altijd kan spelen is er nog geen man overboord en kun je zeker meestrijden in de ranking voor een mooie klassering.

Voor de bovenste drie van de eindranking liggen aan het einde van het seizoen mooie trofeeën klaar. De winnaar van de eindranking gaat naar de seizoensfinale met vier entry’s / levens, de runner-up met drie en de nummer drie met twee entry’s. De top 20% van de ranking aan het eind van het seizoen plaatst zichzelf voor de play-off. Hieronder de top twintig van het algemeen klassement dat momenteel 382 spelers telt, de complete ranglijst bekijk je via deze link. Aan het eind van het seizoen tellen alleen spelers mee voor de ranking die minimaal tien events hebben gespeeld.

Legenda:

= ToernooiwinnaarEvents= Aantal meetellende events voor de ranking
= MaandrankingwinnaarFinale= Aantal bullets voor de finale
= PokerCity League AmbassadeurPlay-off= Aantal behaalde play-offtickets

PCL Ranking 2021 – Na 56 speelronden

#NaamUsernamePrestatiesEventsPuntenFinalePlay-off
1John MaasJakpotJohnny1506602115
2Donny Jaspersdjaspers8882506586217
3Barrie PieterszB Pietersz11486135216
4Maarten van DelftTheChomiK506125115
5Dick de KnikkerD de Knikker1506000212
6Ben AertsBen Aerts248594229
7Kees AertsKees Aerts1505868111
8Yifan LiYIFAN1505859114
9Danielle van RaamsdonkDaniellevR50579118
10Mitch Vulperhorstmitch161505729110
11Marinus NijhofM.Nijhof350570027
12Jaska KierzekJJ Kierzek505671112
13Joris JoosenJ. Joosen250553225
14Lou Poppelierpunter505419111
15Maurice MeijerMausfct1475294213
16Tom de KoningKingkoning249529028
17Ilja PetkovskiI. Petkovski350525629
18Alberto StegemanAlbertoS150517018
19Yuri Oosterveenstuntpiloot144516818
20Jan AlemansDiscoDuck551505089112

Klik hier voor de volledige PokerCity League Ranking

PokerCity League

De PokerCity League is de pokercompetitie met livestream (op dinsdag en donderdag) die het live pokergevoel online brengt! Doe mee via de UPoker app en vind ons via Club ID 107613. Pik je ticket op in onze ticketshop via deze link. Meedoen aan de PokerCity League kan al vanaf €4,50 bij een strippenkaart van €45 voor tien tickets. Een los kaartje kost €5. Nieuwe spelers doen altijd de eerste keer gratis mee, stuur daarvoor een e-mail naar [email protected]

Wekelijks speelschema PCL

  • Dinsdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Donderdag 19:30u PCL Rankingtoernooi
  • Zaterdag 19:30u PCL Freeroll
  • Zondag 19:30u PCL Rankingtoernooi

WIL JE MEEDOEN AAN DE POKERCITY LEAGUE? NIEUWE SPELERS EERSTE KEER GRATIS!

PokerCity Workshops
Lars Smeets a.k.a. 'LarsVegas' uit Valkenburg is sinds 2012 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Pieter 'PrinsFlip' Salet.