Dutch Classics: Negen Nederlanders naar finaledag Main, Marthijn Lakerveld wint High Roller (€24.846)!

Dutch Classics - Marthijn Lakerveld
Dutch Classics - Marthijn Lakerveld (foto: King's Resort)
 
GGpoker

Na een enerverende zondag bij de Dutch Classics in Rozvadov maken 24 spelers in het Main Event nog kans op de hoogste prijzen. Niet minder dan negen Nederlanders nog in de race. Hamid Bashardoust deed geweldige zaken en greep de chiplead, terwijl ook Patrick van der Schief zich liet gelden. De Belgen hebben met Eric Thirion nog een laatste kanshebber. Maandagavond weten we wie er met de felbegeerde titel vandoor gaat. Ook groot succes in de €550 High Roller: daar triomfeerde Marthijn Lakerveld. Op knappe wijze pakte de PokerStudie-coach de hoofdprijs van €24.846. Johnnie Jan Eksteen finishte op de vijfde plaats, zuiderbuur Marc Hansens reikte een plaatsje hoger.

€250 Main Event Dutch Classics

Zondag was het topdrukte in het King’s casino met ’s ochtends de laatste flight om een seat voor Dag 2 te bemachtigen en later deze tweede speeldag én de High Roller. Dag 1F leverde nog 378 entries op, precies honderd konden zich ’s middags weer melden. Zo werd de enclave van spelers uit de Lage Landen nog wat verder uitgebreid. Tijdens de startdagen ging uiteindelijk 2.344 keer de buy-in van €250 over de toonbank. De guarantee van €400.000 ging er zo ruim aan en dus kon de toernooiorganisatie zeer tevreden zijn.

Een flinke schifting op Dag 2, met slechts 24 spelers die overbleven. Onder meer Zhong Chen, Pieter de Korver, Britt Petersen, Sandro Farina, Stijn Augustinus en PokerCity’s Donny van Nes vonden hun Waterloo.

Dutch Classics - Sandro Farina
Sandro Farina

Bij de Belgen ging het mis voor Ali Debreuille, Tommy Lievens, Johan De Clercq en Davy Maes. Via ons Twitch-kanaal kon ’s avonds de actie vanaf de featured table al gevolgd worden. Patrick van der Schief liet daar mooie dingen zien en eindigde uiteindelijk als derde in chips met 8,3 miljoen. De chiplead ging echter naar een andere Nederlander: Hamid Bashardoust, die liefst 15.975.000 bij elkaar kaartte.

Liefst zeven andere Nederlanders zien we ook terug op Dag 3, te weten Kai Bongers (6.475.000), ‘CREATOR’ (5.800.000), Teun Bakker (4.900.000), Pim Thonhaeuser (4.775.000), Daniel Nugteren (3.800.000), Michel Oosterhoorn (3.075.000) en Lester Stofkoper (1.675.000). De zuiderburen hebben heel wat minder ijzers in het vuur: alleen Eric Thirion redde het. Met 2.675.000 staat hij ook nog in de onderste regionen. Maandag vanaf 14.00 uur wordt er nog 22 minuten gespeeld in level 100.000/200.000/200.000. Aan het eind van de dag weten we wie er vandoor gaat met de prestigieuze titel. Ook de finale zullen wij streamen!

Chipcounts finaledag Dutch Classics

First nameLast nameNicknameNationalityChipcount
HamidBashardoustNetherlands15975000
Eric PascalLorrainFrance10450000
Patrick RaymonVan Der SchiefNetherlands8300000
WINNER 1010Slovakia7075000
Kai NiekBongersNetherlands6475000
MichaelWorischekAustria5900000
CREATORNetherlands5800000
OzrenMisicCroatia5200000
TeunBakkerNetherlands4900000
Pim RudolfThonhaeuserNetherlands4775000
Jan LeventAdlerGermany4575000
Daniel FlorianNugterenNetherlands3800000
Jens FranzNeumannGermany3750000
ErikAvlastimovGeorgia3475000
OmerGabayIsrael3275000
MordechayGaierIsrael3250000
Franck AlainPawlonkaFrance3075000
MichelOosterhoornNetherlands3075000
GianlucaCammarataItaly3000000
EricThirionBelgium2675000
MarekOubrechtCzech Republic2500000
Bartosz JanPajakPoland2300000
LesterStofkoperNetherlands1675000
AndrejRacekSlovakia1325000

€550 High Roller Dutch Classics

Zondagavond stond met de €550 High Roller ook nog het duurste event van de serie op het menu. Er was plaats voor 225 entries en weinig verrassend kwam het toernooi helemaal vol, bestaande uit 198 unieke spelers en 27 re-entries. De laatste 23 pokeraars vielen in de prijzen en ook hier veel spelers uit de Lage Landen. Nederlander Ruben Hoeks (22e) en Belg Roger Edian (21e) incasseerden de mincash van €1.240. Onze zuiderburen verloren vervolgens achter elkaar Alexandre Masson (20e, €1.347), Nourreddine Chinek (19e, €1.347) en Julien Gillain (17e), waarbij laatstgenoemde nog de payjump maakte naar €1.495.

Vier Nederlanders strandden in het zicht van de haven en haalden de finaletafel net niet: Siovahn Hofman (16e, €1.496), Ferry Ikink (15e, €1.657), Hendrik Schut (13e, €1.817) en Emiel Sennema (11e, €2.084). De Belg Ait Faytcal (10e, €2.084) eindigde onfortuinlijk als FT-bubble. Aan de felbegeerde laatste tafel twee Nederlanders en een Belg: Marthijn Lakerveld, Johnnie Jan Eksteen en Marc Hansens. Eksteen en Hansens wisten de stap naar het podium niet te maken en eindigden als vijfde en vierde voor respectievelijk €7.374 en €9.191.

PokerCity League 1330x261
Dutch Classics - Johnnie Jan Eksteen
Johnnie Jan Eksteen

Via de socials van PokerStudie werden de verrichtingen van de coach de wereld ingeslingerd. Lakerveld was de shortie bij de laatste drie, maar kwam met een mooie comeback. Hij mocht heads-up aantreden tegen de Turk Ramazan Kiziltas. Onze landgenoot had de smaak te pakken en knalde vervolgens knap naar de winst! Na zijn maatje Ruurd Nauta – samen te beluisteren in onze laatste podcast – in september 2019 is nu ook Marthijn Lakerveld High Roller-kampioen bij de Dutch Classics. Het leverde hem de fraaie som op van €24.846.

Uitslag High Roller Dutch Classics

Pos.First nameLast nameNicknameNationalityPayout
1MarthijnLakerveldNetherlands€ 24.846
2RamazanKiziltasTurkey€ 16.833
3ArashKarimkhanzandGermany€ 11.222
4Marc Jean LHansensBelgium€ 9.191
5Johnnie JanEksteenNetherlands€ 7.374
6HyunsilParkKorea, Republic of€ 5.718
7kamikazeGermany€ 4.232
8PetrTargaCzech Republic€ 3.110
9GLUMANDAGermany€ 2.480

>>>Wil je alles weten van deze editie van de Dutch Classics, de komende Dutch Classics/Benelux Classics én de Pokerreis Ranking? Check dan dit artikel, waar we alles op een rijtje hebben gezet!<<<

Naar het King’s Casino met Pokerreis!

Wil je ook een keer naar het King’s Casino in Rozvadov? Boek dan je verblijf via onze partner Kennemer Reizen / Pokerreis en je bent verzekerd van het beste verblijf in het pokerwalhalla van Europa! Meer info en boeken via de site van Kennemer Reizen.

Kijk voor actuele informatie over het poker aanbod van King’s Resort op hun speciale poker website.

PokerCity League - 1000x258
King
Martijn 'King' Kingma is sinds 2016 verbonden aan PokerCity. In eerste instantie sporadisch als blogger, inmiddels uitgegroeid tot vaste kracht en mede verantwoordelijk voor vele dagelijkse artikelen.