Benelux Classics: Negen Nederlanders en vier Belgen in actie op finaledag Main Event

Robert Douna - Pokerstudie
 
GGpoker

23 pokeraars maken zich op voor de finale van het Benelux Classics €250 Main Event in Rozvadov. Een Nederlandse of Belgische overwinning zit er zeker nog in: liefst negen landgenoten en vier zuiderburen zijn nog in de race. Jordy Engelen voert de groep Hollanders aan, terwijl Robert Douna de rangen sluit. Bij de Belgen keert Frédéric Bléhaut terug met een prima stack. De actie is te volgen via de livestream van PokerCity, aan het eind van de dag weten we wie er met deze prestigieuze prijs naar huis gaat. In de €550 High Roller ging de zege naar de Tsjech David Hala (€13.078), die een deal sloot met onder meer de Belg Jay Adine. Zhong Chen finishte als zevende.

INHOUD – Benelux Classics

€250 Benelux Classics Main Event – Dag 2

De zondag bij een groot event in King’s casino is het altijd topdrukte. Zo stond er bij de Benelux Classics ’s ochtends nog de laatste openingsflight op het programma. Alle overlevers in het €250 Main Event konden zich vervolgens ’s middags 16.00 uur melden voor Dag 2. Zij waren verzekerd van een cash in dit toernooi. Uiteindelijk liep het aantal entries op tot een mooie 1.966. Dat bracht de prijzenpot op €410.894, zo werd de guaranteed van vier ton gepasseerd, al ging dat ook weer niet heel ruim.

PokerCity erbij met livestream

De stream vanuit Rozvadov ging meteen live en was te zien bij je maten van PokerCity. Ruurd Nauta, coach en mede-oprichter van Pokerstudie, deed commentaar ter plaatse. Niels de Moree, eerder te gast in de PokerCity Podcast, beleefde een diepe run. Bij de laatste 67 werd hij voor het oog van de camera gebust met tegen . We zijn inmiddels gewend dat de complete uitslag pas na het toernooi wordt gepubliceerd. Die brengen we dinsdag in onze recap.

Benelux Classics - Niels de Moree
Benelux Classics – Niels de Moree bust aan tv-tafel

Negen Nederlanders en vier Belgen door

We weten ieder geval wel dat het doek voor onder meer Zhong Chen, Marthijn Lakerveld, Johan Wisselo, Ferry Ikink en Yordy Bakker viel op zondag. Een groep van 23 pokeraars overleefde de stevige schifting en mag nog dromen van de winst in het Main Event. De kans op Nederlands dan wel Belgisch succes is behoorlijk groot. Negen landgenoten en vier zuiderburen wisten door te stoten. Jordy Engelen (5.525.000) voert de groep Nederlanders aan, net voor Marco Herman (5.210.000) en Tim Schoolmeesters (5.070.000). Ook Michel Dorrestein (4.115.000), Yaïr van Ruiten (3.915.000), Wing Tang (3.855.000), Enrico Zondag (3.840.000) en Kris Los (2.645.000) zijn nog van de partij. De bekendste naam is die van Robert Douna, met 2.490.000 heeft hij nog wel wat werk te verzetten.

Benelux Classics - Enrico Zondag
Enrico Zondag

Bléhaut eindigt in top-3 chipcounts

De Belg Frédéric Bléhaut kende een geslaagde grind, die eindigde op plaats drie in de counts. Hij vergaarde een stack van 5.825.000, alleen ‘FERNANDO’ (12.285.000) en Ana Iordache (9.440.000) komen terug met meer munten. België zal ook nog supporteren voor Christophe Jorion (4.495.000) en de shorties Dimitri Arabatzis (1.860.000) en Adriano Fersini (1.605.000). Eerste doel zal zijn om de finaletafel te bereiken, voor de laatste vijf finalisten ligt er een WSOPE-ticket klaar. Er wordt nog 25 minuten gespeeld in level 80.000/160.000/160.000.

Je hoeft helemaal niks te missen van de actie. PokerCity is er vanaf 14.30 uur bij met de livestream op onze kanalen (Facebook, Twitch en YouTube). Aan het eind van de dag weten we wie de winnaar is van het Benelux Classics Main Event. Hieronder de beelden van Dag 2:

PokerCity League 1330x261

Chipcounts en seat draw Dag 3 €250 Main Event

COUNTRYNAMECHIP COUNTTABLESEAT
FlagFERNANDO12285000392
FlagANA MARIA CRISTINA IORDACHE9440000373
FlagFRÉDÉRIC BLÉHAUT5825000381
FlagMATOUŠ SKOŘEPA5720000395
FlagJORDY PETRUS MARTINUS ENGELEN5525000376
FlagMARCO HERMAN5210000388
FlagTIM ANTONIUS JOHANNES SCHOOLMEESTERS5070000393
FlagLAPSCHIKKI795025000374
FlagCHRISTOPHE DARIO F JORION4495000384
FlagMICHEL HERMANUS CORNELIS DORRESTEIN4115000372
FlagYAÏR VAN RUITEN3915000396
FlagESCORPION3895000385
FlagTEZER CETINDAG3870000394
FlagWING KWOK TANG3855000377
FlagENRICO ZONDAG3840000383
FlagZHIGANG MO3700000397
FlagKRIS LOS2645000375
FlagROBERT DOUNA2490000386
FlagPAUL ADRIAN COVACIU1925000378
FlagDIMITRI ARABATZIS1860000391
FlagADRIANO FERSINI1605000382
FlagMARTIN RUZICKA935000398
FlagNOODLES820000371

Benelux Classics €550 High Roller

Naast het Main Event is het op zondag ook steevast tijd voor de eendaagse High Roller. De cap stond op 225 entries, maar die werd niet aangetikt. 139 unieke spelers kochten 21 keer opnieuw in, wat zorgde voor een veld van 160 deelnemers. De laatste zeventien zouden een Tsjechisch vlaggetje scoren. Roy Habers (14e, €1,254), Jan-Willem Kamps (13e, €1.368) en de Belgen Youssef Hammas (12e, €1.368) en Jeoffrey Duytschaever (11e, €1.558) liepen net de FT mis. Niemand minder dan Zhong Chen bereikte die wel: de Leeuwarder schopte het tot plek zeven. €3.382 lag er voor hem klaar bij de kassa.

De laatste vier pokeraars schudden elkaar de hand, na het bereiken van een deal. De Belg Jay Adine was daarbij betrokken en pakte als nummer vier €9.959. De titel bleef in eigen land: het was de Tsjech David Hala die zegevierde. Hij verzekerde zich van €13.078.

Benelux Classics - David Hala

Uitslag Benelux Classics €550 High Roller

POSNAMEPAYOUTDEAL
1.FlagDAVID HALA€19.122€13.078
2.FlagKURT RADINGER€12.920€12.501
3.FlagNOSOW€8.398€11.856
4.FlagJAY ADINE€6.954€9.959
5.FlagSENF KING€5.609
6.FlagDAVID GILBERT SCHMITT€4.423
7.FlagZHONG CHEN€3.382
8.FlagALEXANDRE JOS JUNGHEN€2.546
9.FlagDIMITRI BOGDANOV€1.900

Naar het King’s Casino met Pokerreis!

Wil je ook een keer naar het King’s Casino in Rozvadov? Boek dan je verblijf via onze partner Kennemer Reizen / Pokerreis en je bent verzekerd van het beste verblijf in het pokerwalhalla van Europa! Meer info en boeken via de site van Kennemer Reizen.

Kijk voor actuele informatie over het poker aanbod van King’s Resort op hun speciale poker website.

PokerCity League - 1000x258
King
Martijn 'King' Kingma is sinds 2016 verbonden aan PokerCity. In eerste instantie sporadisch als blogger, inmiddels uitgegroeid tot vaste kracht en mede verantwoordelijk voor vele dagelijkse artikelen.