Dutch Classics: Dekel Yehuda wint Main Event, Paul Huiberts beste Nederlander op 4e plek

Dekel Yehuda

Het is de Nederlanders en Belgen niet gelukt de overwinning in de wacht te slepen van het Dutch Classics Main Event. De winst ging naar Dekel Yehuda uit Israël die €62.587 plus een ticket voor het WSOPE Main Event won. Beste Nederlander was Paul Huiberts op de vierde plaats nadat de shorte Ray Oosterbaan als 15e eindigde. De Belgen konden helaas niet veel uithalen en hadden met Jasper Desmet op de zevende plaats de beste score. 

De derde en laatste speeldag begon met 16 spelers. Paul Huiberts en Ray Oosterbaan moesten het voor Nederland doen terwijl België met Joseph Castronovo, Jasper Desmet, Michael Altena en Tom de Munck vier spelers kon afvaardigen. Zij begonnen Dag 3 in het blindlevel 125.000/250.000 met big blind ante van 250.000 en met de volgende seatdraw:

NaamLandChipcountTafelStoel
Roman WieczorekGermany13975000393
Mario Perez PenalverSpain12325000386
Josepm Raymond CastronovoBelgium12225000387
Kevin LiebschnerGermany11050000398
Roman ShimunovIsrael10625000381
Paul Petrus HuibertsNetherlands10275000392
Jasper Alfredo DesmetBelgium7525000397
Rostislav BilekCzech Republic6750000388
Michael AltenaBelgium6175000383
Tom Gilbert M De MunckBelgium5975000396
Dekel YehudaIsrael4650000395
Bernhard EbersbergGermany3950000385
Marek SoukupCzech Republic2825000384
Yaron Ben AviIsrael2675000394
Jay Calvin OosterbaanNetherlands2650000391
Benjamin Marc MichelierFrance2000000382

Jay Oosterbaan behoorde tot de shortstacks en het duurde dan ook niet lang voordat hij actie ondernam. Hij schoof preflop all-in met toen de actie tot hem was gefold en zag zijn landgenoot Paul Huiberts met hetzelfde doen. Een flip moest Oosterbaan de dubbel geven waar hij om vroeg maar ondanks het inmiddels tot ritueel geworven kloppen op de borst bevatte het board met niks wat hem kon helpen. Hij eindigde als 15e voor €3.110.

Jay Oosterbaan

Nadat er nog 12 spelers over waren besloot Tom de Munck ervoor te gaan met . Helaas voor hem speelde de Duitser Kevin Liebschner  en dus stond De Munck op het randje van de afgrond. Op de flop verscheen  en behalve een runner runner optie was dat niet de flop die De Munck graag wilde zien. De turn was de  en dat betekende dat De Munck alleen nog een vijf kon hitten om erin te blijven. Dat gebeurde niet toen de river de  was en dus eindigde het avontuur voor de Belg op de 12e plaats voor €3.472.

Michael Altena was bij de laatste tien spelers afgezakt naar iets onder de 3 miljoen toen hij vanuit de small blind callde nadat iedereen tot aan de Belg had gefold. In de big blind zat de Spanjaard Mario Perez Penalver en die checkte. De twee spelers zagen de  flop en daarop tetterde Altena direct all-in voor 2.7 miljoen. Penalver was er echter meteen bij met  waarop Altena slechts  kon laten zien. Er kwam geen hulp en Altena was laatste persoon die de onofficiële finaletafel misliep, al kreeg hij nog wel €3.893.

Michael Altena

Joseph Castronovo (8e, €6.081) was shortgeraakt aan de finaletafel en ramde all-in met vanuit de small blind. In de big blind werd hij door Roman Shimunov uit Israël gesnapcalld met . Castronovo zag zijn steal dus volledig mislukken maar had gelukkig nog wel livecards. Op de flop verscheen en dus moest de Belg nog altijd op zoek naar hulp. De turn was de  en dus moest het op de river gaan gebeuren voor Castronovo. Helaas voor hem was de river de  en daarmee was het afgelopen.

Even later had Mario Perez Penalver op 300.000/600.000 geopend naar 1.6 miljoen met . Iedereen ging uit de weg tot aan de Jasper Desmet in de big blind. Die speelde  met nog 13.1 miljoen en die ramde het pardoes all-in! Penalver ging natuurlijk mee en dus was Desmet plotseling at risk. De Belg wist geen bad beat uit de delen en mocht €8.603 gaan ophalen voor zijn 7e plaats. Daarmee zat het erop voor de Belgen terwijl Nederland nog één troef achter de hand had.

Jasper Desmet

Paul Huibert (4e, €18.432) wist het tot de top 4 te schoppen waarna hij met 12 big blinds vanaf de button all-in ging met . Helaas voor Huiberts vond de Israëliër Yaron Ben Avi  in de small blind en ging daarmee in de tank. Hij kwam tot de conclusie dat hij niet weg kon leggen en maakte de call. Op de  flop zag het er somber uit voor Huiberts. De  op de turn gaf nog een klein beetje hoop op een split pot, als de river een drie zou zijn. Met een boer zou Huiberts uiteraard alsnog winnen maar geen van beide opties werd realiteit, aangezien de op de river verscheen.

Paul Huiberts

Bij de laatst drie spelers moest Mario Perez Penalver het tegen de twee Israëlische spelers Dekel Yehuda en Yaron Ben Avi opnemen. Dat leek geen probleem want Penalver had een enorme chiplead. Die verdween in twee handen als sneeuw voor de zon waarna Penalver plots de shortstack was. Dat kwam hij niet meer te boven en hij eindigde niet veel later als derde voor €25.217. De twee WSOPE Main Event tickets die in de prijzenpot gegarandeerd waren gingen daardoor automatisch naar Israël. Het was Yehuda die vervolgens het toernooi won door met de van Ben Avi (2e, €35.776) te kraken op . Yehuda is daarmee de winnaar van het Dutch Classics Main Event en €62.587.

Volledige uitslag:

Pos.SpelerLandPrijzengeld
1Dekel Yehuda€ 62.587
2Yaron Ben Avi€ 35.776
3Mario Perez Penalver€ 25.217
4Paul Huiberts€ 18.432
5Kevin Liebschner€ 14.550
6Roman Shimunov€ 11.244
7Jasper Desmet€ 8.603
8Joseph Castronovo€ 6.081
9Roman Wieczorek€ 4.659
10Michael Altena€ 3.893
11Rostilav Bilek€ 3.893
12Tom De Munck€ 3.472
13Bernhard Ebersberg€ 3.472
14Marek Soukup€ 3.110
15Jay Oosterbaan€ 3.110
16Benjamin Michelier€ 2.747

 

Donny 'Donneah' van Nes is al jaren een bekend gezicht op de diverse pokerfora van Nederland. Tijdens de MCOP van 2017 maakte hij een last minute invalbeurt en dat leidde ertoe dat hij steeds vaker het shirt van PokerCity mag aantrekken.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie